• Головна
  • Стан рибного господарства області не відповідає потенційним можливостям регіону
09:17, 16 липня 2012 р.

Стан рибного господарства області не відповідає потенційним можливостям регіону

Зменшення в останні роки обсягів зариблення водойм, є однією з головних причин, про це говорили у м. Кременчук на відзначенні Дня рибалки, яке проходило у приміщенні управління Полтавадержрибоохорони.

На заході був заступник голови Полтавської ОДА присутній Володимир Замикула.

У результаті недостатнього фінансування робіт з відтворення рибних запасів, обсяги вирощування та вселення молоді цінних видів риб у водойми загальнодержавного значення за останнє десятиріччя, значно зменшилось. На сьогодні нерестово-виросні господарства знаходяться у хронічно незадовільному стані. Рівень зариблення внутрішніх водойм значно відстає від науково-обґрунтованих обсягів і не може забезпечити у наступні роки збільшення вилову риби у внутрішніх водоймах.

Щорічно у листопаді-грудні місяці проводиться зариблення Дніпродзержинського та Кременчуцького водосховищ. Так, у 2011 році у водосховище було заселено 444119 екземплярів білого товстолобу, з них 400145 екземплярів заселено згідно з державним замовленням та 43974 екземплярів користувачами водних живих ресурсів, які проводять промисловий лов на Дніпродзержинському та Кременчуцькому  водосховищах. Згідно з біологічним обґрунтуванням у Дніпродзержинському та Кременчуцькому водосховищах щорічно повинно зариблятися не менше 2 та 3 млн. екз. рослиноїдних видів риб відповідно. Але цього не достатньо. Так, при обґрунтованій нормі споживання для населення України 20–25 кг на рік, населення Полтавської області споживає близько 15–16 кг на рік, не враховуючи морські біоресурси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...