10:39, 10 червня 2017 р.
Комунально-фінансовий конфлікт у Лубнах: газовики вимагають у мера втрутитися
Близько 9 млн. грн. заборгували комунальні підприємства – обласне «Лубнитеплоенерго» та міське «Житло»– приватному «Лубнигазу».
З цього приводу вчора, 9 червня, працівники компанії пікетували мерію і вимагали особисто у мера втрутитися у вирішення конфлікту. Міський голова Олександр Грицаєнко вийшов до людей та пообіцяв допомогти розв’язати фінансову проблему. Про це повідомляє офіційний сайт ПАТ «Лубнигаз». Цікаво, що при цьому жодної згадки про ситуацію на сайті Лубенської міської ради немає.
Отже, згідно з офіційними документами газовиків борг ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» за спожитий газ становить понад 7 млн. 705 тис. грн., а ЛКПф «Житло» - понад 112 тис. грн.
Чому газовики вдалися до таких крайніх дій, як пікет? І чому пікетували не підприємства-боржники, а міську раду? Відповідь на це запитання міститься в публікації на сайті «Лубнигазу».
Так, 18 травня депутати Лубен прийняли рішення «Про ліквідацію Лубенського комунального підприємства фірми «Житло». ПАТ «Лубнигаз» вважає це рішення незаконним та таким, що, по суті, направлене на уникнення сплати боргу їхньому підприємству.
«Приводом для ліквідації КП «Житло» став звіт тимчасової контрольної депутатської комісії міськради, у якому зазначено, що затверджений тариф на послуги, що надавало підприємство у 2014-2015 роках, не відповідає затвердженій методиці, а саме є заниженим, що призвело до прямих втрат бюджету міста у розмірі 393 290 грн. У зв’язку із зазначеним, тимчасова контрольна депутатська комісія приходить до висновку про необхідність прийняти рішення про ліквідацію КП «Житло».
Проте збитковість підприємства через затвердження необґрунтованих тарифів на послуги, виплати доплат та премій працівникам підприємства без забезпечення реальних джерел їхнього покриття та неналежне виконання зобов’язань за договорами не визначається підставою для ліквідації комунального підприємства відповідно до чинного законодавства України та статуту КП «Житло».
Саме тому, вважають у «Лубнигазі», рішення про ліквідацію КП «Житло» не відповідає вимогам законодавства, а отже «є незаконним і підлягає скасуванню».
Проте газовиків більше турбує не законність чи незаконність прийнятого рішення. Ліквідація КП «Житло» порушує законні права та інтереси ПАТ «Лубнигаз» щодо стягнення з боржника компенсації вартості незаконного спожитого природного газу у розмірі 112 033,04 грн.
КП «Житло» у січні-березні самовільно споживало газ з газопроводів, ні в кого його не купивши. Простіше кажучи – крало. Ось так несподівано, практично в один місяць, виник цей борг на суму 112 тисяч гривень. Ми виявили крадіжку, КП «Житло» вирішило не закуповувати вкрадений газ і повісило борг на нас.
Проблема боргу КП «Житло» не стояла би так гостро, якби не величезні борги перед ПАТ «Лубнигаз» з боку іншого КП – «Лубнитеплоенерго». Станом на 1 червня борг «Лубнитеплоенерго» перевищує 7,5 мільйонів гривень. Це фонд заробітної плати ПАТ «Лубнигаз» за 3 місяці. А оскільки у літній період поточних надходжень підприємство практично не має, від погашення цього боргу прямо залежить своєчасність і повнота виплати колективу ПАТ «Лубнигаз» заробітної плати.
Як буде розвиватися конфлікт далі - 0532.ua повідомлятиме згодом.
Довідково. У Полтавській області працюють кілька газапостачальних компаній. Окрім найбільшого «Полтавагазу» (за кількістю районів, які він обслуговує), є також «Кременчукгаз» та «Лубнигаз». Остання компанія забезпечує подачу природного газу споживачам на території чотирьох районів: Лубенського, Гребінківського, Пирятинського та Оржицького.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...