В 750 перевірках виявили близько 2,5 порушень законодавства про працю

Щоб контролювати дотримання роботодавцями області вимог законодавства про працю та захисту прав найманих працівників за І півріччя 2012 року Територіальною державною інспекцією з питань праці у Полтавській області проведено понад 750 перевірок, в ході яких виявлено 2,3 тис. порушень.

Аби усунути ці порушення, керівникам підприємств, установ і організацій було видано приписи.

На виконання приписів державних інспекторів праці протягом 2012 року:

-   115 підприємств усунули порушення щодо мінімальних гарантій в оплаті праці;

-  погашено заборгованості на загальну суму 14266,9 тис. грн.;

-  нараховано та виплачено компенсації втрати частини доходів громадян  та індексації грошових доходів на суму 126,0 тис. грн.

За невиконання законних вимог державного інспектора праці (припису) на керівників-порушників складено 83 протоколи про адміністративні правопорушення по ст. 188-6 КУпАП.

За порушення вимог законодавства на посадових осіб складено та передано до суду 571 протокол про адміністративні правопорушення за ч.1 ст. 41 КУпАП.

Загальна сума накладених судами та державними інспекторами праці штрафних санкцій становить 339,7 тис. грн.

До органів прокуратури направлено 63 матеріали для вирішення питання щодо притягнення керівників до кримінальної відповідальності та вжиття мір прокурорського реагування. За поданими матеріалами прокуратурою порушено 10 кримінальних справ.

Також інспекторами праці ініційовані питання про притягнення посадових осіб, винних у скоєнні правопорушень, до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, з метою профілактики правопорушень державними інспекторами праці було проведено 339 заходів, пов'язаних із застосуванням, роз'ясненням та пропагандою законодавства, здійснено 22 виступи у засобах масової інформації з даних питань.

Новини Полтавщини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі