Рік роботи Полтавської міськради: голова фракції БПП - кандидат на відкликання

Депутати від Шевченківського району прогулюють найбільше. Більшість прогульників - представники партій “Рідне місто” та “Совість України”.

На розгляд одного питання депутати витрачали менше 2 хвилин. “Свобода”, “Самопоміч” та “Соціал-демократична партія” - в опозиції. Депутати твердять, що на проектах рішень від опозиції ставиться буква “С” - перша літера у назві трьох партій, і вони не потрапляють навіть на розгляд комісій.

Якщо депутат пропускає 50% і більше засідань сесій або комісій за повний рік каденції, то він, згідно з чинним законодавством, може втратити мандат. Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

Громадський рух ЧЕСНО виявив 1 кандидата на відкликання та 12 прогульників. Прогульниками стали ті, хто пропустив від 25 до 50% засідань сесій і/або комісій.

За результатами пропуску комісій з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету та фінансівкандидатом на відкликання став лідер фракції БПП “Солідарність” Андрій Матковський.

Поспілкуватися з Андрієм Матковським Громадському руху ЧЕСНО не вдалося.

Голова комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету та фінансів Григорій Сахно ситуацію з прогулами Андрія Матковського коментує так:

“Я б хотів би вас запитати, а що мені зробити, щоб він був частіше? На жаль, особливого впливу в голови комісії немає. Голова депутатської комісії по закону так, як і рядовий, за виключенням тим, що він веде цю комісію. Немає ричагів управління. Останні комісії він тільки одну не був, а то бував”.

Андрія Матковського у раді може замінити Тетяна Паутова, заступник голови профспілкового комітету Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка.

Перед місцевими виборами 2015 року депутати Верховної Ради України ускладнили процедуру відкликання. Навіть якщо громада виконає всі умови - в кінцевому результаті рішення прийматиме партія.

Якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад").

За законом, кожен депутат має працювати як на сесіях, так і на комісіях. Полтавські депутати значно гірше відвідують засідання комісій, аніж сесій.

Депутат від “Свободи” Артем Чубенко заледве не став кандидатом на відкликання. Він пропустив 42,11% (8 з 19) засідань регламентної комісії:

“Робота в мене така була, що в мене командіровки були, майже весь час їздив по Україні, займався торгівлею і приходилося пропускати”.

Але депутат зауважує, що ситуація змінилась:

“Я тепер займаюсь експортом і сиджу на місці, нікуди не їжджу і не пропускаю”.

Представник “Соціал-демократичної партії” Олександр Шамота свої прогули комісій з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів теж пояснює робочими справами:

“Є робочі справи, є справи, які я повинен виконувати, інколи не вдається бути на комісії”.

На питання, як у майбутньому планує поєднувати робочі справи та посаду депутата, впевнено відповідає:

“Як поєднував, так і буду поєднувати”.

Таким чином виправляти ситуацію з прогулами депутат навряд чи збирається.

Його колега по комісії Юліан Матвійчук -лідер фракції “Свобода”, прокоментував свою відсутність на 8 з 31 засідань  комісії так:

“Коли розробляли бюджет, пам'ятаю, тоді був дуже проблемний бюджет, і комісії відбувалися кожен день. Коли було багато комісій, я захворів, тоді і пропустив. Після цього я стараюсь бути, розумію, що в такі моменти рішення потрібно приймати обов’язково ”.

Андрій Соколов прогули комісій теж пояснює поважними причинами:

“Я вам скажу зразу, що всі мої пропуски - вони з поважних причин. Це пов'язано або з відрядженнями, або з хворобою, або ще з чимось. Я намагаюсь відвідувати все, що можу”.

Єдиним прогульником сесійних засідань став представник партії “Рідне місто” Олександр Кудацький.  Те, що пропустив 5 сесійних засідань з 11, депутат  заперечує:

“Я працюю на заводі, відрядження, командіровки. Там один чи два рази не був. Такого буть не може. Всього 2 рази на сесії не був. А всі комісії проводив. Я ж голова комісії”.

Більшість прогульників - представники партій “Рідне місто”та “Совість України”.

Лідер фракції “Совість України” Григорій Сахнонаголошує, що у 2017 році у фракції з відвідуванням засідань сесій та комісій все строго:

“Розглядали за перший квартал 2017 року, у нас відвідування 97% . Без поважних причин ніхто не пропускає. До цього ставиться Федорович дуже серйозно, я теж. Я кажу: не хоч (мається на увазі відвідувати засідання, - ред.), будь ласка, “вольному - воля,  блаженному - рай””.

Чи є в Полтавській міськраді опозиція?

Поіменне голосування дає розуміння, як працює опозиція в міськраді. В середньому на кожній сесії розглядалося 68 питань. Якщо припустити, що сесія тривала в середньому 2 години, то на розгляд одного питання депутати витрачали менше 2 хвилин. Це може свідчити про те, що в раді є коаліція, яка більшістю голосів може затверджувати рішення дуже швидко.

Громадський рух ЧЕСНО звів результати поіменного голосування в міськраді. У найбільш жорсткій опозиції до влади є фракція “Самопоміч”, слідом іде “Свобода”. До уваги бралися голосування “проти” та “утримався” кожного члена фракції.

Для порівняння, найбільший рівень опозиційних голосувань з-поміж міськрад у Харкові. Тут “Самопоміч” утримується або голосує проти в середньому за 33% питань.

Одним з найбільш опозиційних  в полтавській «Самопомочі» є Дмитро Сенчакович. Він голосує опозиційно в середньому у 14,77% випадків.

Справа в тому, що ми опрацьовуємо проекти рішень, особисто я опрацьовуючи бачу, що вони суперечать тим чи іншим законам України. Є ряд рішень, яких я на сесіях та комісіях міському голові вказую, що даний проект рішення не може бути проголосований, тому що він суперечить тому чи іншому закону України, на що міський голова нехтує. Тобто я не хочу брати на себе відповідальність голосуючи за проект рішень, які суперечать закону. Другий момент дуже часто проекти рішень які пропонуються на розгляд сесії міської ради є не погоджені з громадою”, - коментує  свою позицію Дмитро Сенчакович.

Лідер фракції “Самопоміч” Ігор Окіпнюк пояснює, чому фракція перебуває в опозиції до влади:

“Питання, якщо воно адекватне - будемо його підтримувати. Якщо питання не розкрите, нам не показали додаткових документів, ми не знаємо, як за нього голосувати, тоді не можна приймати рішення не вивчивши його. Є такі питання, які просто не дають можливості вивчити. Є питання, які будуть шкодити Полтаві і полтавцям, є питання, які позбавлені здорового глузду. Зараз більшість в міськраді така, що дуже мало питань є сенс підтримувати. Наприклад, якщо питання якоїсь забудови, то документи ніхто не показує, якщо питання витрачання бюджетних коштів, ніхто не показує звіту, я наприклад кажу про ремонти вулиць. Може, там 90% крадеться, а 10% витрачається на дороги. Цього ж ніхто не знає”.

На запитання, як міська рада приймає рішення, якщо депутати не вивчають суть проблеми та не володіють повною інформацією, Окіпнюк прокоментував так:

“Більшість в раді абсолютно контрольована 2-3 людьми в міській раді: міський голова, його перший заступник, голова фракції “Солідарності”. Більше схоже на клуб по бізнес інтересах, ніж на дієву міську раду. Міська рада має бути противагою міському голові та виконкому. А у нас це працює таким знаєте “тройка коней”: виконком, міська рада і міський голова. Всі однакові, всі один одного  прикривають, “ти за моє голосуєш, я за твоє”, “я там буду будинок будувати, а ти там кіоск будеш ставити давай””.

Про низьку ефективність роботи Полтавської міської ради, порушення регламенту, підконтрольність більшості депутатів інтересам окремих осіб говорить також  лідер фракції “Свобода”  Юліан Матвійчук:

“Коли починалась робота ради, ми всі домовились, всі фракції про наш спільний регламент, про наші положення, розробили його і проголосували спільно за один регламент. Якщо є правила гри, значить можна грати по закону і все буде добре. Потім мер міста перестає збирати раду голів фракцій, ігнорується більшість пунктів регламенту. Наприклад, невчасно висвітлюється проект рішення,  коли на комісії піднімаються якісь питання і, наприклад, проходять, чомусь не потрапляють на раду, а деякі рубаються питання, але вони потрапляють на раду. Тобто кругом порушення регламенту”.

“І ще один важливий момент: коли ми подаємо проекти рішення, в нас дуже багато було проектів рішень позитивних, вони не проходили навіть комісій, вони до комісій не доходили. Теж саме стосується “Самопомочі” - наших партнерів, це саме стосується СДП, тобто ставиться буква “С” і проект рішення рубається, не доходячи до комісії,” - додає депутат.

Сам мер Полтави Олександр Мамай ці звинувачення відкидає:

“Що стосується порушення регламенту, то декілька разів ці фракції зверталися до суду, і рішенням суду визнано, що нічого не порушувалося. Хай вам дадуть один-два приклади (стосовно букви “С”  - ред.), це все загальні фрази. Міськрада як працювала так і працює, як в минулому році і позаминулому, і поза-поза минулому, так і в цьому році працює”, - коментує мер міста

Попри те, що фракції “Свобода” та “Самопоміч” мають доволі високий рівень опозиційності, ці політичні партії не можуть мати визначального впливу на прийняття рішень в Полтавській міськраді, адже фракція “Свобода” налічує лише 6 з 42 депутатів, а “Самопоміч” - 4. Крім того, посади секретаря ради та голів стратегічно важливих комісій, на яких розглядаються питання містобудування, інвестицій, економічної політики, бюджету, регулювання земельних відносин, розподілені між партіями “Совість України”, “Батьківщина”,  “Солідарність”, та “Рідне місто”.

Найнижчий рівень опозиційності у Андрія Соколова - представника партії “Батьківщина”. Він лише у 2,74% рішень голосує “проти” або”утримався”.

“В мене є моя особиста позиція, за це мене обрали депутатом, вона в мене є і я голосую так, як вважаю за доцільним. Якщо ви подивитесь, то в мене дійсно не завжди “так”, я і “утримуюсь”, і “проти”. В нас дуже така демократична система і підхід демократичний”, - наголошує депутат.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО оприлюднив аналіз декларацій депутатів міськради та матеріал про роботу депутатів Полтавської облради.

Авторка: Катерина Березюк - журналістка Громадського руху ЧЕСНО

Полтава міськарада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У понеділок, 27-го травня, Україну очікує літня погода. Впродовж дня температура триматиметься у діапазоні +23-+28. Дощі варто очікувати лише мешканцям Волині, Рівненщини та Вінниччини. А у решті територій країни переважатиме суха повітряна маса. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у «Фейсбук». Нагадаємо, навіть дощ і блискавка не завадили провести у Полтаві "Паркові забави".
Культура
26-го травня у концерт холі "Villa Крокодила" вручають нагороди IV музичної премії Полтавщини. Вже четвертий рік премію організовує рекламна агенція "VIR-Style" та її керівник Ірина Єрошенко. Цього року участь у премії беруть 25 учасників. Усі претенденти - полтавські музиканти. Мешканці Полтави обирали переможців у різних номінаціях: «Талант і визнання», «Краще кавер-шоу року», «Співачка року», «Співак року», «Авторська пісня», «Відкриття року», «Рок-гурт...
Культура
26-го травня у Полтаві на території «Твого простору» організовують Book-weekend «Книжки та кактуси». На галявині збираються кілька десятків шанувальників книги та читання, для яких працівники полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Гончара влаштовують кілька цікавих локацій. Тут є творча майстерня, де можна виготовити тематичний хенд-мейд, а також навчитися «реанімувати» книги. Є читальний зал просто неба - «Bookspace». Також поруч можна взяти уч...
Спорт
26-го травня у спортивному комплексі «Динамо» проходить відкритий чемпіонат Полтави із черлідингу. У змаганнях беруть участь юні полтавські спортсмени, а також – команди із Харкова, Дніпра та інших міст України. Впродовж дня у залі спорткомплексу тривають командні та сольні виступи, які оцінює високе журі. Найкращі колективи та юні спортсмени отримують заслужені командні та індивідуальні нагороди. За ходом змагань спостерігав кореспондент 0532.ua. Нагадаєм...
Культура
26-го травня у селищі Велика Багачка проходить обласне свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру». Щороку це яскраве музичне дійство влаштовують на честь кобзаря-земляка Федора Кушнерика. У рамках свята відбуваються не лише виступи бандуристів. До уваги гостей – виставка декоративно-ужиткового мистецтва від майстрів із усієї Полтавщини. Також відвідувачам свята пропонують скуштувати страви давньої української кухні і запрошують на народні посиденьки...
Кримінал
Кривава трагедія сталася у лютому цього року. 16-річний юнак задумав вбити 51-річну сусідку, із якою постійно сварився. Щоб скоїти злочин, юнак підпер вхідні двері до будинку сусідки палицею і вимкнув електроенергію. Після цього розбив палкою вікно, заліз до будинку і напав на господарку. Юнак завдав жінці 20 ударів у тулуб та потилицю. При цьому різав жінку двома ножами – один приніс із собою, інший знайшов вже у будинку. Від отриманих поранень жінка поме...
Спорт
25-го травня у рамках 31-го туру чемпіонату України полтавська «Ворскла» вдома приймала одеський «Чорноморець». Перед цією грою полтавська команда посідала сьому сходинку турнірної таблиці, гості були останніми. Рахунок у матчі відкрили футболісти «Чорноморця». Відзначився Володимир Коваль – 0:1. Зрівняти рахунок футболісти «Ворскли» змогли лише у другому таймі. Юрій Коломоєць замкнув головою навіс Вадима Сапая – 1:1. Проте втримати бодай нічийний рахунок...
Партнерський матеріал
23-го травня у Лубнах відбулася звітна прес-конференція федерації волейболу Полтавської області з нагоди завершення XXVIII Чемпіонату України з волейболу 2018-2019 за участі Володимира Дороша та членів виконкому: Юрія Козлова, Анатолія Офата, Сергія Сосніна. Нагадаємо, команда посіла п’яте місце у найсильнішій волейбольній лізі України. -          Ми не стали чемпіонами, але той експеримент, який ми розпочали п’ять років тому, дав свій результат. Експериме...
Культура
Кожен, хто під'їздить до стародавніх Лубен, не може не помітити цю старовинну, овіяну легендами обитель…  Як тільки не називали її майстри барвистого слова - і «Мгарський Фавор», і «Тишайша обитель», але незмінним залишається одне - кожен неодмінно відчує абсолютну, майже фізично відчутну ауру цього місця… Втім, ченці не люблять слова «аура», вважаючи його неправославним. Початок історії Мгарської обителі датований 1619 роком. Її заснував видатний захисни...
Новини по темі
Жоден нардеп із Полтавщини не підтримав зміну виборчого законодавства (ВІДЕО)
У Полтаві ніяк не почнуть сесію, на якій можуть вдруге звільнити Мамая (ВІДЕО)
Які перспективи нова партія Гройсмана має на Полтавщині?
4 та 5 грн. - рентабельна вартість квитка у міському транспорті. Чи підтримають депутати?
Сесія міськради в Полтаві: гроші – лікарям, стерилізаційні центри – тваринам, земля – під питанням
Полтавська обласна рада не може розпочати сесію – президію блокують (ОНОВЛЕНО, ВІДЕО)
У Полтаві можуть змінити секретаря міської ради. Що говорить один із претендентів?
В Полтаві зіпсували білборди Порошенка з зображенням Путіна (ФОТО)
Зеленський збільшив розрив із Порошенком – остання соціологія від групи «Рейтинг»
У Полтаві провели автопробіг за «чисті вибори» (ФОТО)