• Головна
  • Черговий спалах АЧС зафіксували на Полтавщині
10:11, 7 червня 2017 р.

Черговий спалах АЧС зафіксували на Полтавщині

Спалах АЧС зафіксували в Гадяцькому районі селі Березова лука.

Як повідомили в Управлінні цивільного захисту Полтавської ОДА, 4 червня  від жительки с. Березова Лука Гадяцького району, до Управління Держпродспоживслужби в Гадяцькому районі надійшло повідомлення про загибель свині віком 11 місяців в її власному домогосподарстві.

Були відібрані зразки матеріалу від свині для встановлення можливих захворювань та направлено на дослідження до Регіональної Державної лабораторії ветеринарної медицини в Полтавській області. За результатами досліджень патологічного матеріалу, виявлено ДНК вірусу «Африканська чума свиней». 6 червня було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації, рішенням якої встановлено зону захисту в межах адміністративно-територіального округу с. Березова Лука Гадяцького району та зону нагляду в радіусі 10 км, період карантину визначено 40 діб.

Встановлюються попереджуючі знаки на об’їзд карантинної зони, порядок і контроль переміщення людей та транспорту через зону захисту. Проведено роботи по встановленню дезбар’єрів, підготовлено яму для спалювання туш свиней. Здійснюється обхід приватних домогосподарств з метою обліку свинопоголів’я. Проводяться інші протиепізоотичні заходи. До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації задіяні 17 фахівців та 6 одиниць техніки.

#Полтавщина #АЧС #свині
Оголошення
live comments feed...