• Головна
  • У Полтаві обговорили чисельні конфлікти з іноземними студентами
09:52, 7 червня 2017 р.

У Полтаві обговорили чисельні конфлікти з іноземними студентами

Полтавці обговорили з представниками вишів, як вплинути на зниження агресії від іноземних студентів.

Активісти, які занепокоєні частими бійками за участі полтавців та іноземних студентів, обговорили цю проблему з представниками полтавських вишів.

Керівниця департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко повідомила, що доцільно запросити до обговорення цієї проблеми представників поліції та міграційної служби:

"Те, що сьогодні ми тут, і є освітяни, представники ВУЗів — це добре. Але ж я, як керівник департаменту, хотіла б тут бачити і міграційну службу, я би хотіла тут бачити і представників поліції обов'язково, я би хотіла тут бачити, можливо, ще представників органів, які могли б нам допомогти у вирішенні цього питання".

Зрештою, на прохання активістів, на зустріч з'явився представник поліції — начальник слідчого відділу поліції Артем Приходченко. Він повідомив, що на вулицях нашого міста подібні конфлікти виникають нерідко:

"Бійки, дійсно, з іноземними громадянами проходять регулярно - "Версаль", "Робін Гуд". Але вони не повинні переростати у спричинення тяжких тілесних ушкоджень, як це було з Віталієм Чевердою. Такі факти неприпустимі".

Військовий Віктор Сердюк згадав про радикальні методи і зазначив, що молодь їх застосує, якщо найближчим часом проблема сутичок з іноземними студентами та іноземцями не вирішиться:

"Друзі, мине ще тиждень – вийдуть АТОвці, вийдуть із Кобищанів групи молодиків, спортсменів, пройдуть по барах, з битами, переламають кістки, як у 90-х роках – і все на цьому завершиться!"

Вячеслав Михайлов, представник громадської організації "Зелений дуб" зазначив, що вдаватися до радикальних методів треба лише тоді, коли випробувані всі законні, а результату немає:

"Я сам навчався в 90-х у медичній академії, але я зараз вважаю, що це не методи. Але якщо один, два, три законні методи не працюватимуть, звісно мені захочеться побити цю людину".

Він запропонував проводити тренінги для іноземних студентів, у яких би розповідали правила поведінки та відповідальність, яку вони понесуть за порушення:

"Вони по-хамськи ставляться до нас. Нехай приїздять, я не проти, нехай навчаються, це прекрасно — отримувати освіту, але дотримуйтесь правил, законів і нормам. І якщо ти, припустимо, пройшовши цей семінар, де поставив свій підпис після цього, ти розумієш рівень своєї відповідальності".

Член координаційної ради Громадської спілки "Ліга громадських організацій "Громада Полтавщини" Ніна Кірпотіна висунула ідею створення окремої групи людей, яка б змогла випрацьовувати алгоритм дій щодо іноземних студентів.

"Я пропоную створити таку ініціативну групу людей, які компетентні в цих питаннях і зацікавлені справді донести до наших іноземних студентів наші цінності, які будуть керувати їх поведінкою значною мірою".

На заході вирішили зібратися найближчим часом і разом із ректорами вишів, представниками поліції та міграційної служби визначитися з конкретним планом дій.

Нагадаємо, що 30 квітня поблизу пам'ятника Миколі Гоголю полтавця Віталія Чеверду сильно побив іноземець – чоловік отримав тяжкі тілесні ушкодження. Нападник перебуває під вартою, він є студентом київського ВНЗ. Причетність до злочину інших іноземців, які знаходилися поряд, не доведена. Слідство продовжується, хоча в поліції повідомили, що найближчим часом передадуть справу до суду. Через місяць, 28 травня, у Полтаві сталася ще одна бійка між іноземцями та полтавцями поблизу театру імені Гоголя. У ній постраждав 43-річний місцевий житель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #конфлікт #студенти
Оголошення
live comments feed...