• Головна
  • На новій 1000-гривневій купюрі буде полтавський вчений
11:12, 30 травня 2017 р.

На новій 1000-гривневій купюрі буде полтавський вчений

На новій 1000-гривневій купюрі, яку 29 травня анонсував Національний банк України, буде зображений академік Володимир Вернадський.

Раніше ходили чутки, що на новій банкноті номіналом в 1000 гривень буде зображений письменник Пантелеймон Куліш, але це припущення спростували в НБУ.

Нагадаємо, ім'я Володимира Вернадського пов'язано з Полтавською областю - він і жив, і працював в містах та районах області.

Вчений-натураліст є засновником вітчизняної геохімії та Біогеохімії, вчення в біосферу і ноосферу, академік, перший президент АН УРСР.

Наукову діяльність В.І. Вернадський почав в Полтаві в 1883-1884 у складі експедиції вченого-грунтознавця Василя Васильовича Докучаєва.

 Карту і кілька кам'яних баб В. І. Вернадський передав Полтавському музею, заснованого Докучаєвим (подарував 4 тис. зразків грунту, 500 зразків гірських порід і 800 листів гербарію).

Вернадський жив в Полтаві, здійснював екскурсії в околиці міста і віддалені райони, підтримував тісні стосунки з Полтавським земством і Природно-історичним музеєм.

На новій 1000-гривневій купюрі буде полтавський вчений, фото-1

Пам'ятник Вернадському є в Кременчуці

У Полтаві він організував товариство любителів природи (1918), був активним членом полтавського товариства «Просвіта».

На честь Вернадського в Полтаві встановлено меморіальну дошку, названий провулок  і названа вулиця, відкрито пам'ятний знак в Шишаках.

На новій 1000-гривневій купюрі буде полтавський вчений, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#1000-гривнева #купюра #Полтава #вчений
ТОП новини
Чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни
«Взять би цього чиновника і закатать у асфальт…» - на Полтавщині водії «оцінили» ремонт дороги Нові Санжари – Нехвороща пневмоструменевим методом (ВІДЕО)
У Полтаві на "Хитрому ринку" продають полуницю по 115 грн, а за черешню "просять" від 100 грн
Стала відома причина зникнення світла у Полтаві та області
Оголошення
live comments feed...