Партія регіонів не хоче ЧЕСНОка?

Партія Регіонів відмовилася враховувати вимоги громадськості до кандидатів у народні депутати  та відкрити списки для «громадської люстрації», повідомив заступник голови Партії Регіонів Сергій Тігіпко після розгляду угоди про співпрацю з рухом ЧЕСНО.

Він пояснив, що Партія Регіонів загалом підтримує принципи руху, однак конкретних кроків у напрямку очищення виборчих списків партія не робитиме, як стає зрозумілим з відповіді заступника голови Партії Регіонів. Зокрема він писав: "Ми відкриті для співпраці абсолютно з усіма неурядовими організаціями та громадянськими ініціативами – як українськими, так і міжнародними. Але для цього не обов'язково укладати угоди, тим більше ексклюзивні, з однією з організацій, обмежуючи можливості для взаємодії з іншими представниками громадянського суспільства".

Водночас представники руху ЧЕСНО наголошують, що критерії ЧЕСНО – це вимоги чинного законодавства. «Українське суспільство має право на дотримання парламентарями Конституції та Законів України. Але поки що вони вважають це “ексклюзивом”, на який не можуть наважитися. Один з прикладів – неконституційне “кнопкодавство”, - прокоментувала відповідь заступника голови Партії Регіонів одна з членів координаційної ради ЧЕСНО Світлана Заліщук.

Рух ЧЕСНО продовжує відстежувати, як народні депутати України від Партії Регіонів системно порушують конституційну норму та вимогу руху ЧЕСНО щодо особистого голосування у парламенті. Зокрема, про це свідчить скандальне голосування за закон про мови, що відбулося 3 липня.

Як відомо, 11 народних депутатів відкликали свої голоси, які вони начебто дали за прийняття цього закону. На жаль, серед цих 11 нема жодного депутата з Полтавщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі