• Головна
  • Поворотна допомога: як на Полтавщині відбирають субсидії
11:00, 26 травня 2017 р.

Поворотна допомога: як на Полтавщині відбирають субсидії

Субсидія є безповоротною державною допомогою на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це йдеться в законодавчих актах, на цьому наголошують чиновники, це пишеться на кожному повідомленні про надання субсидії, котрі приходять до українських родин.

Але все ж є ситуації, коли державна компенсація оплати послуг ЖКГ повертається до бюджету.

Такі випадки зафіксовані і на Полтавщині.

Як повідомила журналістам полтавка Олена Кошіль, користуючись субсидією під час всього опалювального сезону 2016-2017 років, жінка сплачувала необхідні суми, які були посильні для її родинного бюджету.

У квітні ж їй прийшов лист, що всі гроші, які надходили протягом опалювального сезону на рахунки в якості субсидії, списані.

Причина полягає в тому, що у листопаді вона приписала новонароджену внучку та не повідомила про це в органи соціального захисту.

«Про те, що треба кудись повідомляти про подібні речі, я не знала, - говорить Олена Павлівна.

– Можливо, в цьому і є моя вина. Але скрізь наголошується, що субсидія є безповоротною допомогою від держави. До того ж вона призначається, виходячи з доходів за попередній рік, коли внучки ще не було. Я вважаю, що субсидію повинні були як мінімум перерахувати. А враховуючи той факт, що новий член сім’ї не має доходів, то навіть у бік збільшення».

Натомість субсидії родину позбавили, причому – «заднім числом».

Адже тільки у квітні їм надійшло повідомлення про скасування субсидії за весь минулий опалювальний період.

Тепер родина має кількатисячні борги, які не може негайно погасити.

До того ж, згідно з законодавчими нововведеннями, в оформленні нової субсидії через ці ж таки борги їм буде відмовлено.

«Але ж декларацію я подавала у вересні, причому за попередній рік, як це вимагають правила. А внучка народилася у листопаді, вже тоді, коли субсидією я користувалася», - нарікає на колізії в законі пані Олена.

Як повідомили сім’ї у структурному підрозділі органів соцзахисту, навесні вони проводили «акцію», в рамках якої подавали запити до сільських рад з метою звірити реальну кількість проживаючих осіб та тих, яка була подана в декларації.

У Полтавському районі таких знайшлося більше ста родин.

Усім їм субсидія також була скасована.

У Департаменті соцзахисту Полтавської ОДА журналістам сказали, що кожен окремий випадок потрібно розглядати окремо та пообіцяли розібратися у ситуації.

Згідно з Постановою Кабміну №848 раніше призначена субсидія припиняється лише у таких випадках:

  • За поданням ЖЕО, житлових кооперативів,ОСББ та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо.
  • Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, у тому числі про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, або не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії.
  • У разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.
  • За заявою уповноваженого власника (співвласника) житла, наймача житла у державному та громадському житловому фонді, члена житлово-будівельного кооперативу, власника (співвласника) житлового приміщення - з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.
  • Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули (могли вплинути) на право призначення субсидії або визначення її розміру.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія #повернення #борги
ТОП новини
Чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни
У Полтаві на "Хитрому ринку" продають полуницю по 115 грн, а за черешню "просять" від 100 грн
«Взять би цього чиновника і закатать у асфальт…» - на Полтавщині водії «оцінили» ремонт дороги Нові Санжари – Нехвороща пневмоструменевим методом (ВІДЕО)
"Розширені зіниці та бліде обличчя": у Полтаві 22-річну водійку затримали в стані наркотичного сп'яніння
Оголошення
live comments feed...