Стали відомими багатії та злидні Полтавської міськради

14 депутатів Полтавської міської ради мають мільйонні статки.

Дохід понад мільйон гривень отримали 10 місцевих обранців, а сім'ї 12 депутатів у 2016 році за рівнем доходу жили за межею бідності. А соціал-демократ Луценко твердить, що виживає завдяки власній городині.

Хто ж з депутатів Полтави  заробив найбільше у 2016 році?

10 депутатів Полтавської міської ради у минулому році заробили понад мільйон.

До топ-5 найбагатших увійшли переважно депутати  “Совісті України”:

Дохід родини Володимира Левченка за минулий рік склав майже 5 млн грн.

Основний дохід сім’ї (4,8 млн грн) приносить підприємницька діяльність дружини депутата. У декларації не вказано, яким саме бізнесом вона володіє.

Коментувати свою е-декларацію депутат відмовився.

 Через три дні журналісти ЧЕСНО знову набрали Володимира Левченка. Депутат знову сказав, що зайнятий і попросив зателефонувати через годину. За цей час Левченко, очевидно, встиг додати номер журналістів до чорного списку.

Усі подальші спроби додзвонитися до депутата закінчилися однаково: після одного довгого гудка ідуть короткі (таке відбувається при використанні програми, яка блокує вхідні дзвінки від певних абонентів).

Депутат від "Рідного міста"Олександр Кудацькийза 2016 рік заробив трохи більше 4,5 млн грн. 75% доходу становлять дивіденди від Полтавського заводу медичного скла, яким володіє депутат. Заробітна плата Олександра Кудацького за роботу на цьому ж заводі склала 1 млн 26 тис. 494 грн (85,5 тис. грн на місяць).

Для Кудацького – це перша каденція в міській раді і він багато років займався бізнесом заводу медскла.

Понад 2 мільйони доходу задекларував Юрій Синяк (Соціал-демократична партія). За словами самого депутата,радіти немає чому, аджеця сума не відображає реального прибутку від підприємства, яким він володіє.

Розмір доходу депутатки від "Совісті України" Ліліани Бєлашової склав  2,2 млн грн.

При цьому 1 млн 67 тис. грн – це відсотки від банку "Український капітал", акціями якого володіє чоловік депутатки. За основним місцем роботи Сергій Бєлашов отримав заробітну плату в розмірі 920 тис. грн (понад 76 тис. грн на місяць).

Жодних доходів від зайняття підприємницькою діяльністю Ліліана Бєлашова не задекларувала, при тому, що їм з чоловіком належать десятки підприємств.

Понад мільйон заробив за минулий рік депутат від "Совісті України"Григорій Сахно. Він єдиний серед депутатів Полтавської міськради, хто потрапив одночасно і до п’ятірки найбагатших за розміром статків. Сам депутат вважає, що йому нічого соромитися.

 Більше мільйона минулого року також заробили Андрій Соколов та Олег Бєлоножко з ВО «Батьківщина»Володимир Медяник з партії "Совість України" та представники «Солідарності» і «Самопомочі»Андрій Матковський та Юрій Бойко.

Хто з депутатів має найбільші статки?

Найбагатшими серед депутатів Полтавської міської ради виявилися представники політичних партій "Совість України", "Рідне місто", ВО "Батьківщина" та Соціал-демократичної партії

Список найзаможніших полтавських депутатів за рівнем статків очолює голова фракції БПП "Солідарність" у Полтавській міськраді Андрій Матковський.

У минулому році статки депутата склали 74 млн грн. Подружжя має на банківських рахунках 544 114 грн та майже 17 тис. євро, що загалом становить  понад 1 млн грн. Також депутат із дружиною позичили третім особам по 475 тис. євро кожен, що станом на 31 грудня 2017 року становить близько 14,5 млн грн.

Окрім грошових багатств подружжя Матковських також володіє трьома приватними підприємствами, серед яких "Рекламне агенство “ІРТ-Полтава", яке, по суті, є телеканалом; страховою компанією та двома товариствами з обмеженою відповідальністю, одне з яких знаходиться в Австрії.

У грошовому еквіваленті вартість підприємств дорівнює більш ніж 45 млн грн.

Матковськийна дзвінки журналістів ЧЕСНО не відповідає. Можна припустити, що депутат зараз за кордоном.

12 травня у міськраді мало відбутися засідання постійної комісії з питань економічної політики, але через відсутність Матковського та ще трьох депутатів кворуму не було. Про це журналістам ЧЕСНО повідомив голова комісії Григорій Сахно.

Друге місце серед найбагатших депутатів посіла представниця "Совісті України" Ірина Климко, яка є падчеркою мера Олександра Мамая. Статки її родини за попередній рік склали понад 40,5 млн грн. Депутатка володіє акціями ТОВ "Полтаваагротранс" та управляє акціями компанії Mamarel services limited, яка належить її вітчиму Олександру Мамаю і розташоване на Кіпрі. Коментувати свою декларацію Ірина Климко відмовилася:

Доходу за минулий рік, згідно з декларацією, родина Климко отримала всього лише 31 608 грн, що удвічі  менше від прожиткового мінімуму для сім’ї з 4 чоловік (подружжя має двох дітей).  

З грошових активів депутатка задекларувала 680 тис. дол., 300 тис. євро та понад 2 млн грн. Більше 6 млн грн родина позичила третім особам.

Депутат міськради від ВО "Батьківщина" Андрій Соколов задекларував майже 35 млн грн статків і займає третю позицію в рейтингу найбагатших. У родини є чотири підприємства – товариства з обмеженою відповідальністю, 150 тис. доларів, 155 тис. євро та 4,5 млн грн готівкою. Третім особам за минулий рік Соколов з дружиною позичили майже 6 млн грн та 100 тис. доларів.

Прокоментувати свої статки депутат відмовився, посилаючись на те, що перебуває в лікарні.

Далі в рейтингу йде Володимир Левченко з партії "Совість України". Він декларує 347,5 тис. доларів, 223 тис. євро та понад 6,5 млн грн. Володимир Левченко має корпоративні права на два товариства з обмеженою відповідальністю. Хоча з джерел доходів зазначає лише заробітну плату у 47 тис. грн на підприємстві "Сирена Ойл", яким він володіє. Загалом статки родини у 2016 році складали близько 25  млн грн. Нагадаємо, що спілкуватися з журналістами ЧЕСНО депутат відмовився.

Ще один представник "Совісті України"Григорій Сахно накопичив понад 14 млн грн. Депутат з дружиною володіють двома підприємствами. На банківських рахунках родини 684,5 тис. грн,  7 тис. доларів та 15,5 тис. євро. Готівкою сім’я тримає 290 тис. грн, 98 тис. доларів і 235 тис. євро.

Свої статки Григорій Сахно пояснює просто: він займається підприємницькою діяльністю з 1991 року.

Зауважимо, що безпосередня допомога виборцям власними ресурсами може бути підкупом виборців.

Як прожити на 623 гривні в місяць?

За межею бідності опинилися 12 депутатів Полтавської міськради. Їхній річний дохід – менший прожиткового мінімуму з розрахунку на кожного члена сім’ї. Серед “злиднів” Полтавської міської ради - 4 депутати від БПП “Солідарність”.

“Найбіднішими” серед депутатів Полтавської міськради виявилися представники “Свободи” - Юліан Матвійчук та Вадим Ямщиков, які не задекларували жодних доходів за 2016 рік.

Депутат Матвійчук прокоментував відсутність доходів так:

До того як став депутатом, я завжди працював: в “Полагропромі”, поліції, Національній гвардії. Коли воював, гроші витрачати ніколи було. Тому зараз живу на ті власні збереження, які вдалося накопичити.

Його колега по партії Вадим Ямщиков також жив на заощадження.

У мене були власні збереження у сумі 60 тис. грн - на них і жив. А з початку 2017 року я почав займатися підприємницькою діяльністю. Усі доходи від неї покажу в декларації наступного року, - пояснив ситуацію Ямщиков.

Депутат Полтавської міської ради від Соціал-демократичної партіїСергій Луценко отримав у минулому році лише 7 480 грн заробітної плати за основним місцем роботи. Це 623 грн на місяць. За словами депутата, він більш ніж півроку не працював, але тримав домашнє господарство. 

Депутат навіть запросив журналістів завітати до нього в гості і на власні очі побачити, як він живе.

Зараз Сергій Луценко поєднує роботу в Полтавській районній раді у відділі по управлінню майном.

Мільйонерка за статками Ірина Климко вказала у своїй декларації 32 тис. грн доходів замість необхідних для прожиття 69 тис. грн.

Депутатка має власні підприємства: їй належать 5 товариств з обмеженою відповідальністю, одне відкрите акціонерне підприємство та два торгові доми. Її чоловік також володіє двома торговими домами. Дохід від жодного з десяти підприємств депутатка в декларації не вказала. Нагадаємо, що коментувати свою декларацію падчерка мера Полтави відмовилася.

Ще один депутат від БПП “Солідарність”Володимир Печериця задекларував серед доходів майже 14,5 тис. грн пенсії (близько 1 200 грн на місяць) та благодійну допомогу у розмірі 5 тис. грн.

Я як лежав у лікарні, отримав благодійну допомогу на лікування. На міського голову я писав, ходив до нього, - пояснив Печериця надходження благодійної допомоги.

Як повідомив депутат, гроші на його лікування виділили за цільовою програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення "Турбота".

Також Володимир Печериця повідомив журналістам "ЧЕСНО", що живе разом з дружиною та сином. А після запитання щодо відомостей про дітей в декларації згадав, що син живе в іншому будинку.

Серед родичів вказана лише дружина, яка, зі слів депутата, кошти отримує, але в декларації вони чомусь відсутні.

Ще 6 депутатів Полтавської міськради вказали в деклараціях доходи, менші від прожиткового мінімуму: Майя Матвеєва з БПП “Солідарність” (23 тис. грн замість 34,5 тис. грн), Дмитро Сенчакович з“Самопомочі” (36,5 тис. грн замість 51,5 тис. грн),  Олександр Шамота із Соціал-демократичної партії (44 тис. грн замість 51,6 тис. грн), Вячеслав Федоряка з Блоку Петра  Порошенка (54 тис. грн замість 86 тис. грн), Сергій Литвиненко зі “Свободи” (31 тис. грн замість 34,5),  Максим Голдиш із “Совісті України” (44 тис. грн замість 52 тис. грн) та представник “Батьківщини”Дмитро Петров (61 тис. грн замість 69 тис. грн). Усі ці депутати, окрім Майї Матвеєвої та Дмитра Сенчаковича, вказали в деклараціях заощадження, які покривали їх витрати.

Представниця "Солідарності"Майя Матвеєва, родині якої належить приватна школа "Юний європеєць" та ПП "Скайнет", одержала минулого року лише 600 гр державної та соціальної матеріальної допомоги від управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради. Її чоловік отримав 21 679 грн пенсії та 645 грн відсотків у “Альфа-банку”, хоча жодних коштів на банківських рахунках родина не задекларувала. Не задекларувала Матвеєва з чоловіком і доходів від двох своїх підприємств. У відповідь на питання Громадського руху ЧЕСНО, чому у її декларації не вказані доходи від заняття підприємницькою діяльністю, Майя Матвеєва назвала свої підприємства неприбутковими.

Эта школа уже будет в минусах, потому что в этом году школе 18 лет, потому что подняли налоги, подняли отопление. Вы не поверите: январь месяц – 16 тысяч заплатить за тепло и 7 тысяч за свет. У нас был социальный проект, и поэтому у меня вообще мысли такие – закрывать школу, если она в минусах. Зачем она тогда нужна? Когда то плата была 25 гривен в месяц, и это было доходно. Единственно, что моральное удовлетворение школа приносит, - пояснює Матвеєва.

Виживати їм з чоловіком, за словами депутатки, допомагає син, який проживає за кордоном. Адже згідно з задекларованим доходом родина отримує в місяць 1 910 грн. Жодних заощаджень подружжя також не має.

Депутат від “Самопомочі” Дмитро Сенчакович повідомив, що в нього були деякі заощадження.

Нагадаємо, не всі депутати Полтавської міської ради вчасно подали е-декларації.

Чесно
е-декларації депутати міськрада совість
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
450 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Сьогодні директор департаменту охорони здоров`я Віктор Лисак підбив підсумки року що минув , та окреслив плани полтавської медицини на рік нинішній. « - Рік був не легким з огляду на реформування медичної галузі та впровадження нових методів роботи» - сказав , відкриваючи брифінг Віктор Лисак. Підсумки 2018 року -         72% пацієнтів уклали декларації з сімейними лікарями; -         Зарплата сімейних лікарів зросла до 17 тисяч гривень; -         ЦНПМД з...
Суспільство
Полтавські комунальники готують місце для святкування Водохреща на центральному міському пляжі. Нагадаємо, святкування відбудеться 19-го січня на території 1-го міського пляжу. Працівники комунального підприємства «Полтавська рятувально-водолазна» станція вже вирізали із льоду ополонку у формі у традиційного хреста. До речі, якщо біля берега товщина льоду може сягати 30-40 сантиметрів, то на середині Ворскли – лише 6-7 сантиметрів. Тому рятувальники прох...
Кримінал
За добу із 17 по 18 січня до поліцейських відділків області надійшли повідомлення про 98 злочинів. Серед зафіксованих поліцією злочинних посягань – 1 тяжке тілесні ушкодження, 1 грабіж, 6 злочинів із наркотиками, 15 шахрайств та 50 крадіжок. Також за добу у області померли 64 людини. Про це повідомляє офіційний сайт поліції Полтавщини. Раніше у Полтаві працівниця банку привласнила собі 50 тисяч гривень. Жінка привласнювала собі кошти померлих клієнтів. Так...
Пригоди
Пожежа сталася 17-го січня на проспекті Миру у Подільському районі Полтави. На місце події за викликом прибули 5 бійців 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини із 1 одиницею техніки. Рятувальники з’ясували, що горить сміття у ліфтовій шахті. Пожежу локалізували та загасили за п’ять хвилин. Про це повідомляє сайт ГУ ДСНС України у Полтавській області. Раніше на Полтавщині при пожежі врятували 2-річного малюка. Також під час пожежі із багатоповерхівки врят...
Культура
Цикл Новорічно-різдвяних свят завершує Богоявлення Господнє або Водохреща, якому передує ще одне свято, яке має язичницькі коріння –Другий (Бабин) свят - вечір 18 січня.  Його українці відзначають урочистою трапезою, що носить сімейний характер. Називають її по-різному: «Бабин вечір», «Голодна кутя», «Другий Святвечір», «Голодний Святвечір», «Водохресний Святвечір»… Віруючі від ранку і до вечора цього дня постують, а сідають до столу тільки після служби у...
Культура
Майбутні  вихідні у Полтаві будуть  надзвичайно насиченими.  Адже жителі міста зустрічатимуть Водохреще, відбудеться кілька масштабних дійств, порадують різноманіттям і заклади обласного центру. До вашої уваги – повний перелік усіх заходів 19 січня, субота 8:30 Освячення води . Водозабір №1 «Полтававодоканалу» за адресою: Полтава, вулиця Панянка, 19 (вхід із вулиці Героїв Крут). Воду освячуватиме Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. 9:00 Свято Х...
Екологія
18 січня у Полтавській області очікується  мінлива хмарність. У Полтаві, Зінькові, Карлівці, Миргороді, Кобеляках, Хоролі, Глобиному, Кременчуці, Гадячі, Гребінці очікується суха погода за даними Sinoptik.ua. Температура повітря вночі від -4 до -1, удень стовпчики термометрів піднімуться до 0…+2 градусів. Вітер південно-західний, південний і західний, 1-7 м/с. У кінці тижня прогнозується мінлива хмарність, місцями – сніг. Народний синоптик Наталка Діденко...
Спорт
Наприкінці 2018-го року у двох футболістів полтавської "Ворскли" завершилися контракти. Із Михайлом Сергійчуком клуб не став продовжувати співпрацю і він отримав статус вільного агенту. Іншим футболістом був Денис Васін, який пропустив кілька місяців через важку травму на зборах у Словенії. Після відновлення футболіст повернувся до загальної групи, полетів на збори до Туреччини разом із основним складом. А сьогодні, 17-го січня, на офіційному сайті "Ворскл...
Суспільство
Багато полтавців збираються традиційно занурюватися у ополонку на Водохреще, 19-го січня. Аби святковий відпочинок не завершився небажаними пригодами, слід дотримуватися головних правил під час зимового занурення. Їх перелік у відео на своїй сторінці у "Фейсбук" перераховує Головне управління ДСНС України у Полтавській області. Занурюватися необхідно  у спеціально обладнаних ополонках біля берега, де присутні рятувальники та медичні працівники. До ополонки...