• Головна
  • АМКУ: Через дії міськраду бюджет Полтави не дорахувався майже 19 млн грн
09:02, 19 травня 2017 р.

АМКУ: Через дії міськраду бюджет Полтави не дорахувався майже 19 млн грн

У АМКУ вважають, що антиконкурентні дії Полтавської міськради призвели до втрати місцевим бюджетом майже 19 млн  грн. Орган місцевого самоврядування фактично усунув з ринку держзакупівель КП «ПМШЕД».

25 лютого торік  сесія Полтавської міськради затвердила Програму розвитку ЖКГ та благоустрою міста. Головним розпорядником коштів за Програмою депутати визначили Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому.

У квітні минулого року УЖКГ провело закупівлю послуг з утримання в належному стані обєктів благоустрою та зелених насаджень. У перелік робіт входило утримання вулично-дорожньої мережі Полтави. Очікувана вартість — 65,87 млн. грн.

У закупівлі взяли участь три компанії: КП «ПМШЕД», ПП «Будгарант-7» та «УМБ №23».

Найвигіднішу пропозицію надав перший учасник — 47,043 млн  грн.

Але в Управлінні її відхилили через невідповідність умовам проведення закупівлі. УЖКГ та КП «ПМШЕД» — повязані юридичні особи. Управління фактично здійснює контроль діяльності комунального підприємства.

Після цього УЖКГ визнало вигіднішою та акцептувало пропозицію ПАТ «УМБ №23». Управління уклало з товариством договір на 65,69 млн. грн, що на 18,65 млн. грн. перевищує пропозицію «ПМШЕД».

Управління повідомило, що у 2014 році «ПМШЕД» виступало учасником закупівель УЖКГ. Підприємство виграло торги на закупівлю послуг з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів Полтави. В Управлінні наголосили, що торги проводилася за законодавством про закупівлі 2010 року. Але визначення повязаної особи у різних редакціях закону не відрізняються за сенсом.

Полтавська міськрада фактично створила комунальне КП «ПМШЕД» для забезпечення утримання обєктів благоустрою Полтави. Вона була обізнана щодо постійної участі підприємства у процедурах торгів Управління ЖКГ. Тому міськрада могла змінити розпорядника коштів за Програмою і зекономити бюджетні кошти.

Наслідок відхилення пропозиції КП «ПМШЕД», яке запропонувало майже на 19 мільйонів менше, ніж переможець, — нанесення можливих збитків місцевому бюджету. Міськрада не надала пояснень визначення саме Управління ЖКГ розпорядником коштів за Програмою. Хоча ці дії і призвели до усунення КП «ПМШЕД» з ринку. Міськрада переадресовувала листи та вимоги АМКУ на УЖКГ. А Управління повідомляло, що не має повноважень встановлювати та змінювати замовника закупівлі.

У АМКУ визначили, що дії міськради призвели до змін конкуренції на ринку держзакупівель.

Це порушення конкуренційного законодавства.

Окремі субєкти господарювання здобули перевагу над КП «ПМШЕД» не завдяки власним досягненням, а через вплив органу місцевого самоврядування, — наголосив голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АМКУ #бюджет #ПМШЕД
Оголошення
live comments feed...