• Головна
  • У Полтаві продемонстрували нові експонати Краєзнавчого музею
15:50, 18 травня 2017 р.

У Полтаві продемонстрували нові експонати Краєзнавчого музею

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили виставку нових надходжень до фондів «Між минулим та майбутнім», організовану за сприяння Управління культури Полтавської ОДА.

Захід приурочили до Міжнародного дня музеїв, який у більшості країн світу відзначають 18 травня.

Науковці музею, з нагоди свята, розгорнули проект «Один день в музеї». У рамках нього створили дві виставки: «Між минулим і майбутнім», з нових надходжень до фондового зібрання та відреставрованих музейних предметів, і «У світі гірських порід» – з колекцій Краєзнавчого музею м. Горішні Плавні та музеїв Полтавського і Єристівського ГЗК.

Перша виставка, за словами головного зберігача фондів музею імені Кричевського Тамари Кондратенко, є своєрідним підсумком роботи наукового колективу з двох напрямків: збиральницької роботи та реставрації музейних предметів.

– За останні 5 років до колекції надійшло близько 6 тисяч предметів. Щороку ми збираємо більше тисячі нових експонатів. Загалом же, фондова колекція музею нині налічує близько 300 тисяч предметів, – розповіла Тамара Кондратенко. – На цю виставку ми відібрали найбільш цікаві з них. Усі вони займають достойне місце в експозиції. Дуже багато речей нам дарують, залишаючи пам’ять про свої родини. Це і сімейні фото, і рушники, і побутові речі. Є комплекс предметів, які характеризують видатних особистостей сучасності. Особливе місце займають речі із зони проведення АТО.

У Полтаві продемонстрували нові експонати Краєзнавчого музею, фото-1

Серед експонатів – археологічні артефакти з різних куточків області, унікальна знахідка комплексу обладнання для самогоноваріння ХVІІІ ст., речі побуту ХІХ-ХХ ст. Серед них особливу увагу привертають радіоприймач, телевізор, пилосос 1960-х років, персональний комп’ютер 1990-х та інші, нині незнайомі молодшим поколінням побутові і технічні прилади.

– Усі ці експонати знайдуть своє місце у новій експозиції музею та вже зараз використовуються в численних заходах. Окрасою виставки є портретний ряд відомих історичних постатей, виконаний художниками музею В. Побоковим, О. Подрезовим, полотно М. Підгорного «Солдати Перемоги», – зазначила Тамара Кондратенко.

Окремий розділ виставки презентує роботу художників-реставраторів Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, котрі за 30 років співпраці з музеєм повернули до життя понад 200 предметів. Разом з ними, плідно працюють і реставратори Полтавського краєзнавчого.

Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кондратенко також розповіла, що реставрацію експонатів проводять сучасними матеріалами, які завдають предметам найменшої шкоди і добре зберігаються протягом тривалого часу.

– У нас діє постійна програма реставрації, ми займаємося відновленням різних груп збереження предметів. Зокрема, зараз відновлюємо предмети з металу, кераміки та скла. На виставці представлена рамка, яку я реставрувала. Вона датується кінцем ХІХ століття, виготовлена відомим опішнянським автором Іваном Федоревським. Доля її була дуже складною, адже вона постраждала під час пожежі, яка повністю знищила наш музей у роки Другої Світової війни. ЇЇ реставрація, у зв’язку з цим, була дуже складною, треба було стабілізувати похідний матеріал, склеїти фрагменти і доповнити за допомогою спеціального гіпсополімеру елементи, які були втрачені, – розповіла фахівець.

Виставка «Між минулим та майбутнім», організованаза сприяння Управління культури Полтавської ОДА,діє з 18 травня до 18 липня. Відвідати експозицію можна щодня, крім середи і четверга, з 9 до 16 години.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експонати #музей
Останні новини
ТОП новини
Чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни
«Взять би цього чиновника і закатать у асфальт…» - на Полтавщині водії «оцінили» ремонт дороги Нові Санжари – Нехвороща пневмоструменевим методом (ВІДЕО)
Стала відома причина зникнення світла у Полтаві та області
«Натуральна полуниця, катання на багі й пікнік у будиночках гобітів»: під Полтавою з’явився літній-екопростір для всієї родини «Фазенда»
Оголошення
live comments feed...