• Головна
  • "Північний вітер" об’єднав у Полтаві науковців України, Данії та Швеції
14:42, 17 травня 2017 р.

"Північний вітер" об’єднав у Полтаві науковців України, Данії та Швеції

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася 4-денна Міжнародна науково-практична конференція «Північний вітер: скандинавський світ в освіті, культурі та науці України».

 У вітальному слові ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка, професор Микола Степаненко зазначив, що конференція сприятиме укріпленню партнерських стосунків України з європейськими закладами в галузі освіти, науки та культури.

^4

^4

Проректор із наукової роботи, доцент Сергій Шевчук зауважив, що у сучасному світі, де кордони між країнами стають більш прозорими, дуже важливо обмінюватися новітньою інформацією та методиками навчання, якими користуються науковці, викладачі й учителі в різних країнах. Завідувач кафедри світової літератури, професор Ольга Ніколенко підкреслила науково-практичну спрямованість зібрання, необхідність трансферу науки та передових педагогічних технологій до школи.

У доповідях під час першого і другого пленарного засідань були висвітлені актуальні питання в аспекті скандинавського вектору, важливого для входження України до Євросоюзу.

Професор Карстен Хаммер (Копенгаген, Данія) і професор Микола Степаненко (Полтава, Україна) представили спільне дослідження «Українсько-данські мовні зв’язки: історичний і сучасний виміри». Професор Ганс Крістіан Остер (Мйолбі, Швеція) порушив проблему необхідності викладання релігієзнавства в школах XXI століття.

Професор Метте Йоргенсен, директор міжнародного офісу Університету UCC (Копенгаген, Данія) розповіла про особливості підготовки сучасного вчителя в Данії та технологію використання коміксів і графічних форм у процесі літературного шкільного аналізу.

Член Шведської королівської академії наук, професор Ерік Сандвалл (Лінчепинг, Швеція) представив нові типи європейських видань у контексті громадського обговорення. Професор Маргарета Сандвалл (Лінчепинг, Швеція) висвітлила питання цінностей і мотивів у процесі інтернаціоналізації вищої освіти.

Професор Ганс Албін Ларссон (Йончопинг, Швеція) розповів про зміни, які відбуваються в шведській системі освіти у світлі постійних дебатів. Професор Михайло Наєнко (Київ, Україна) охарактеризував постать гетьмана Мазепи в «Історії Карла XII» Вольтера та в європейських літературах. Професор Ольга Ніколенко (Полтава, Україна) висвітлила феміністичні проблеми в «новій драмі» (Г. Ібсен, А. Чехов, Б. Шоу).

Доцент Інга Капустян (Полтава) поділилася спостереженнями над специфікою міфологізму у творчості Г.К. Андерсена.

Протягом конференції працювали секції: № 1 «Мова, література, культура» (керівники – доц. Т.В. Кушнірова, Т.М. Конєва), № 2 «Суспільствознавство, педагогіка, методика викладання» (керівники – доц. О.В. Орлова, Л.П. Юлдашева, О.О. Семенюк). На них науковці та вчителі з різних регіонів України (Полтава, Київ, Дніпро, Черкаси, Харків, Запоріжжя, Одеса, Кропивницький та ін.) презентували власні здобутки та методики викладання.

Учні Скандинавської гімназії (Київ) та Черкаської області взяли активну участь у роботі секцій. Під час конференції були проведені workshops, а також представлені дослідження студентів і магістрантів ПНПУ імені В.Г. Короленка.

А данська і шведська делегації виступили перед широкою українською аудиторією на телебаченні.

Під час прямого ефіру вони розповіли телеглядачам про бачення перспектив співпраці України та країн Скандинавії в галузі освіти та науки.

Професори Метте Йоргенсен і Карстен Хаммер (Данія) взяли участь у телепередачі «Акценти». У свою чергу, професори Ганс Албін Ларссон, Ганс Крістіан Остер, Ерік Сандвалл, Маргарета Сандвал взяли участь у телевізійній передачі «Ранок на Лтаві», повідомив відділ інноваційної діяльності та міжнародних зв'язків ПНПУ імені В.Г. Короленка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Північний #вітер
ТОП новини
Чи лишається центральний ринок Полтави настільки ж популярним серед містян, чому деякі покупці не люблять торгуватися та яку негативну тенденцію помітила адміністрація із початком повномасштабної війни
У Полтаві на "Хитрому ринку" продають полуницю по 115 грн, а за черешню "просять" від 100 грн
«Взять би цього чиновника і закатать у асфальт…» - на Полтавщині водії «оцінили» ремонт дороги Нові Санжари – Нехвороща пневмоструменевим методом (ВІДЕО)
"Розширені зіниці та бліде обличчя": у Полтаві 22-річну водійку затримали в стані наркотичного сп'яніння
Оголошення
live comments feed...