• Головна
  • Яке майбутнє у пам'ятника Мазепі в Полтавi
12:29, 16 травня 2017 р.

Яке майбутнє у пам'ятника Мазепі в Полтавi

Ще донедавна  пам'ятник гетьману Іванові Мазепі перебував на балансі Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

Нещодавно Полтавська обласна рада вирішила передати споруду під опіку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

На профільній комісії, де депутати розглядали це питання, виникли суперечки, чи дійсно опіка над цим пам'ятником входить до компетенції Краєзнавчого музею?

Директор музею Олександр Супруненко пояснив свою позицію щодо нововведення: 

"Якщо депутати прийняли таке рішення про зміну балансоутримувача, значить, треба його виконувати. Музей не проти таких доручень і виконання цієї роботи, адже пам'ятник треба привести у стан "пам'ятника": підготувати на нього облікову, земельну документацію, необхідно внести до державного реєстру та перетворити, так би мовити, на повноправний пам'ятник національного значення. Звичайно, є певні проблеми з обслуговування, оскільки цей об'єкт є віддаленим від території музею, та ці проблеми вирішаться".

На запитання, чи може стати пам'ятник тягарем для музею, його очільник відповів, що жоден пам'ятник не може бути тягарем. "Прийде час – і ця споруда стане міською власністю, це навіть буде краще. Утім, для цього треба комусь попрацювати", – зауважив Олександр Супруненко.

1378.jpg

1378.jpg

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мазепа #памятник
Оголошення
live comments feed...