• Головна
  • Полтавці через сайт можуть перевірити наявність ліків у медзакладах
09:06, 16 травня 2017 р.

Полтавці через сайт можуть перевірити наявність ліків у медзакладах

На порталі liky.ua відтепер кожен охочий має можливість перевірити наявність ліків у медичних закладах.

Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків для лікарень, які мають бути доступними для пацієнтів.

 Тепер кожен полтавець має можливість самостійно перевірити, чи є той чи інший препарат у будь-якому медичному закладі міста. Усе, що для цього потрібно – підключення до інтернету. 

"Ще на початку 2016 року Міністерство охорони здоров'я зобов'язало лікарні щотижнево звітувати про залишки ліків у закладі. Портал liky.ua дозволяє підвищити рівень прозорості та підзвітності лікарень України. Уже зараз до сервісу можуть приєднатися всі підрозділи охорони здоров'я обласних та районних держадміністрацій", – розповів виконавчий директор ГО "Інститут аналітики та адвокації" Юрій Нестуля. 

"На сьогодні до сервісу долучилося 99 установ, що є в підпорядкуванні департаменту охорони здоров'я Полтавської області. Треба сказати, що Полтавщина - одна з перших областей, що почала систематичне впровадження відкритих даних щодо наявності доступних ліків у медзакладах," – розказав директор департаменту охорони здоров'я полтавської ОДА Віктор Лисак. 

Як користуватися сайтом, підказала радник в.о. Міністра охорони здоров'я України Вікторія Лоза: 

"На сайті є два типи пошуку: за назвою медичного препарату та за назвою медичного закладу. Тобто, якщо нас цікавить, чи є, наприклад, у першій міській лікарні препарат анальгін, ми обираємо спочатку заклад, а потім вводимо назву препарату. Таким чином пацієнт бачить наявність препарату та навіть його кількість на момент публікації звіту. Якщо цей препарат є в наявності, а лікар відправляє пацієнта купувати його за власний кошт, потрібно ставити питання на місці, або дзвонити на гарячу лінію, що також вказана на порталі liky.ua".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#портал #ліки #перевірка
Оголошення
live comments feed...