• Головна
  • За травень в платіжках за опалення полтавців з’явиться абонплата
13:23, 4 травня 2017 р.

За травень в платіжках за опалення полтавців з’явиться абонплата

З 1 травня українців зобов'язали платити цілорічну абонентську плату за опалення . Причиною цього введення, називають підписаний Україною меморандуму з МВФ.

«Ми будемо застосовувати тариф на розподіл газу та опалення на підставі потужностей, що дозволить перенести певну частину витрат на літо, обмеживши тим самим витрати на комунальні послуги до 47 млрд. гривень в 2017 році», — сказано в тексті меморандуму. Платіжки за опалення будуть формально поділені на дві складові: перша складатиметься з кількості спожитої людиною газу, а друга буде покривати витрати на підтримку технічного стану і обладнання теплокомуненерго (ТКЕ – ред.).

На думку експерта в енергетичній сфері Геннадія Рябцева, розмір абонплати за опалення може становити 100 грн за 1Гкал.

У тарифі теплоенерго  вартість транспортування і постачання займає приблизно 9%.

Якщо ж тариф розділять на дві складові, абонплата складе приблизно 100 гривень за 1 Гкал, — сказав він, підкресливши, що остаточна вартість абонплати буде залежати від методології її нарахування.

У той же час експерт Юрій Корольчук переконаний,що введення абонплати зараз буде помилкою, оскільки перед таким нововведенням підприємствам слід мінімізувати тепловтрати, які зараз доходять до 40%.

«При транспортуванні тепла від ТКЕ до споживачів є важливий нюанс – це тепловтрати. Вони можуть складати до 40% і відбуваються із-за відсутності тепломодернізації будинків – вони не тримають тепло, і плюс з-за відсутності лічильників у майже половині всіх будинків по всій Україні. Тому в абонплату постачальники тепла постараються максимально включити і їх, що виллється у величезні необґрунтовані суми для українців», — уточнив він.

Не варто забувати і про абонплату за газ, яка також прописано в меморандумі з МВФ.

У зв'язку з громадськими протестами, 10 квітня НКРЭКУ скасувала рішення, згідно з яким запроваджувалася абонплата за газ, проте рішення так і не було опубліковано у відведений законом час (15 днів – ред.). Відповідний висновок було опубліковано в урядовій газеті «Урядовий кур'єр» 27 квітня.

«НКРЭКУ відмінив 46 постанов, які встановлюють тарифи на послуги транспортування газу для споживачів України для точок точок входу і виходу для ПАТ» Укртрансгаз «і регіональних облгазів», — сказано в тексті повідомлення.

Згідно із законом, постанова набирає правову силу на наступний день після опублікування – 28 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#абонплата #тепло
Оголошення
live comments feed...