• Головна
  • Полтавські лікарні стають віртуальними
09:34, 4 липня 2012 р.

Полтавські лікарні стають віртуальними

Поки Україна лише збирається  впроваджувати електронний реєстр пацієнтів, така програма вже 5 років реально працює у Полтаві.

Сьогодні тут – просторо і тихо, а 5 років тому черга в реєстратуру починалася з ґанку. Ця лікарня обслуговує округ на 100 000 людей. Щоб якось впорядкувати всі дані третини полтавців, лікарі запровадили електронний реєстр. Тепер запис на прийом триває іноді і менше хвилини, а пацієнту видають талончик з точним часом візиту до лікаря. Нині медики не натішаться, а 2007-го новацію сприймали в штики.

«Були у нас медсестри і лікарі, які передпенсійного віку. Як з цими людьми працювати? Починали з того, що вчили включати комп'ютер, потім потихеньку навчилися входити в програму, потім базу даних», – каже завідувач відділення загальної практики сімейної медицини Полтавської клінічної лікарні № 4 Ірина Савіних.

Нині в електронній базі даних – історія хвороби пацієнта за останні 5 років, результати аналізів і всі виписані рецепти. Це особливо подобається хворим, адже раніше почерк лікарів не могли розібрати навіть фармацевти, нині – все надруковане.

А у цій поліклініці пішли ще далі – тут почали видавати своїм пацієнтам електронні медичні картки. З їх допомогою можна записатися на прийом до лікаря навіть по Інтернету.

Експеримент з електронними картками лікарі почали з майбутніх колег – 600 студентів медичного коледжу. На картці – штрих-код, який дає доступ до історії хвороби.

Ця картка – схожа на кредитку, захищена від зламу, містить фото пацієнта. Без неї – навіть лікар недужого не може подивитися на результати його обстежень. Таємницю діагнозу допомагали зберегти юристи і програмісти. Едуард Алманов каже – паперові виписки часто губилися, а електронні дані завжди можна відновити. Однак найбільше студент радіє відсутності черг.

«Добре тим, що ми не зможемо інфікувати інших своєю інфекцією, або інші не зможуть заражати нас», – говорить студент Полтавського базового медичного коледжу Едуард Алманов.

В ефективності електронного реєстру переконалися і інші лікарі, які захотіли наслідувати приклад колег. Медики радіють, програмісти шукають гроші, бо не вистачає потужностей сервера. Більшість техніки лікарня купувала не за бюджетні гроші, державне фінансування на комп»ютерізацію – вкрай мале. Однак це віртуалізацію полтавської медицини не зупинить, кажуть чиновники.

«Ми можемо постійно говорити про погане фінансування, але якщо ми не будемо вкладати у систему розвитку якийсь відсоток, або 2 відсотки, то ми не будемо мати ніякого руху вперед», – каже начальник головного управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак.

А попереду у полтавців – віртуалізація аптек. В ідеалі, медики хочуть взагалі позбутися рецептів: виписані ліки пацієнт зможе отримати в будь-якій аптеці області, лише пред’явивши свою електрону картку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...