• Головна
  • Топ-10 найбагатших посадовців Полтавщини
17:06, 27 квітня 2017 р.

Топ-10 найбагатших посадовців Полтавщини

 У список увійшли керівники найвищої ланки Полтавської ОДА, облради, поліції, ДФС та міські голови Полтави, Горішніх Плавнів.

У Кременчуці презентували збірку «Декларації без спекуляцій» за результатами моніторингу декларацій посадовців Полтавської області.  

Упродовж 5 місяців команда проекту «ТОП декларацій Полтавщини» проаналізувала інформацію з декларацій, державних реєстрів, відкритих джерел інформації та соціальних мереж дані суддів, прокурорів, мерів, керівників територіальних управлінь фіскальної служби, поліції Полтавщини.  

Топ-10 посадовців Полтавщини з найбільшим капіталом:  

Згідно з деклараціями сумарні грошові активи декларанта і членів родини, переведені у гривню, найбільший дохід має голова Полтавської ОДА Валерій Головко - 24,8 млн грн.

Міський голова Полтави Олександр Мамай у своєму активі має на 4 млн менше - 20,6 млн грн.

Список Топ-10 замикає кременчужанин Євген Холод - 1 млн грн та заступник начальника поліції Руслан Бірюков - 988 тисяч грн.  

^5

^5

- Команда проекту використала підхід до перевірки е-декларацій, намагаючись відійти від формальних арифметичних підрахунків: у кого більша зарплата, заощадження, дорожчі авто чи квартири. На нашу думку, дані з електронних декларацій посадовців слід розглядати в комплексі з іншими джерелами інформації. Тобто, фінансовий добробут декларанта не є прямим доказом його корупційних вчинків. Саме цей стереотип хотілося б подолати, - зазначила координатор проекту «ТОП декларацій Полтавщини» Лариса Гориславець.  

43% електронних декларацій за 2015 рік мають розбіжності із “паперовими” за цей же період.

Йдеться про посадовців Полтавської області – учасників моніторингу (загальна кількість – 76 осіб).  

Результати копіткої роботи активістів зібрані в архів інформації, що може бути цінним для порівняння і майбутніх публікацій.  

Також вийшла збірка deklaracyi_bez_spekulyacy.pdf  з розділами:

- Бідні посадовці = чесна влада? Про «безхатченків» та «латифундистів» - Автопарк посадовців Полтавщини - Багаті сім’ї посадовців – це добре чи погано? - Грошові активи декларантів і недовіра до банківської системи - Коли щастить із подарунками - Що таке «пороги» декларування? - «Незручні» запитання до декларантів - Недостовірна інформація в декларації. Чим це загрожує? - Декларування і незаконне збагачення.  

  Цікавий факт. Притягнути до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення реально лише за діяння, які були вчинені після березня 2015 року.

Для доведення провини особи в незаконному збагаченні в суді, необхідно визначити період від березня 2015 року, оскільки саме з цього періоду вступила в дію нова редакція ст. 368-2 КК, яку прийняли під тиском громадськості після Революції Гідності.

До березня 2015 року диспозиція цієї статті була прописана законодавцем таким чином, щоби унеможливити визнання винним у суді...
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТОП #корупція #збагачення
Оголошення
live comments feed...