На Полтавщині засуджено членів організованого злочинного угруповання, які розкрадали нафтову сировину

Апеляційним судом Полтавської області винесено вирок членам злочинного угруповання, яке розкрадало нафтосировину з промислового об’єкту державного газовидобувного управління «Полтавагазвидобування» ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України».

Колишній начальник Котелевського райвідділу міліції в Полтавській області спільно з чотирма місцевими мешканцями та окремими працівниками підприємства розробили протиправний механізм заволодіння нафтосировиною державного підприємства.

Встановлено, що члени злочинного угруповання – працівники однієї з свердловин, які в силу займаних посад мали безпосередній доступ до нафтової сировини, перекачували її на ті об’єкти підприємства, що перебували на капітальному ремонті. Після цього, зловмисники потай вивозили сировину вантажівкою до подвір’я одного з членів угруповання та зливали в ємності, вкопані в землю.

У лютому 2010 року співробітники СБУ затримали організовану групу «на гарячому» під час чергової спроби вивезти з території підприємства понад 26 куб.м. викраденої сировини на суму майже 59 тисяч гривень.

Вироком суду усіх членів злочинного угруповання визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.15, ч.3 ст. 27 , ч.5 ст.185 Кримінального кодексу України. Трьох злочинців, в т.ч. колишнього правоохоронця, засуджено до семи років позбавлення волі з конфіскацією належного їм майна. Співробітника міліції позбавлено спеціального звання майор міліції. 

Іншим учасникам угруповання призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі, у двох з них конфісковано половину належного їм майна, ще двох звільнено від відбування призначеного покарання на підставі ст.75 Кримінального кодексу України з іспитовим строком на два роки.

Полтава.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі