• Головна
  • На берегах Хорола з’являться річковий транспорт і кемпінги
10:16, 22 квітня 2017 р.

На берегах Хорола з’являться річковий транспорт і кемпінги

Протягом наступних років влада планує очистити малі річки області і благоустроїти їхні береги. Перевага при цьому надаватиметься таким громадам, як Миргород, де вже розроблене ТЕО для оновлення Хорола в межах міста.

У Миргороді відбувся круглий стіл щодо збереження водних ресурсів на Полтавщині. Участь у ньому взяли представники департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, проектанти з Києва та Дніпра, голови територіальних об'єднаних громад, міських та районних адміністрацій, громадські активісти.

Перша болюча екологічна проблема: зниження рівня води у водоймах Полтавщини. За даними науковців, наразі він на 1-1,5 метри менший за норму. Це призвело до зникнення води у колодязях в сільській місцевості, часте загоряння торф'яників та "цвітіння" малих річок. Такі невтішні наслідки, які щорічно прогресують, - результат як природних чинників, так і меліоративної діяльності, - констатують дослідники.

Представники наукових інститутів радять будувати шлюзи та розчищати русла річок, щоб регулювати в них рівень води. Таку роботу на Полтавщині розпочали на річках Коломак, Сула, а нині планують поширити цю практику на Говтву та Хорол. Про це розповів керівник Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний. За його словами, на умовах співфінансування у кількох районах гроші на природоохоронні заходи вже використані. Керівник департаменту закликав представників виконавчої гілки влади активізувати роботу в цьому напрямку.

На берегах Хорола з’являться річковий транспорт і кемпінги, фото-1

За словами міського голови Миргорода Сергія Соломахи, екологія Хоролу – постійно у полі зору владу. Однак їй самотужки цю проблему не вирішити. Він зазначив, що потрібна розробка проекту збереження річок в усій області.

Але Миргород робить те, що в його силах. Так, розроблено ТЕО поліпшення гідрологічного та екологічного стану Хоролу, виготовлено проект відновлення течії річки та благоустрою прибережних зон. Фахівці з Києва обстежили 11 км русла Хоролу та підготували проектну пропозицію. Вона передбачає механічне розчищення русла, створення річкового транспорту та облаштування кемпінгів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Миргород #Хорол #ріка #очищення #Соломаха #Піддубний
Оголошення
live comments feed...