• Головна
  • Шок: на Полтавщині дід і баба забороняють медикам лікувати онука від туберкульозу
08:00, 17 квітня 2017 р.

Шок: на Полтавщині дід і баба забороняють медикам лікувати онука від туберкульозу

Шокуюча історія на наших очах розгортається у селі Бутенки: опікуни 14-річного хлопчика не дозволяють спеціалістам вилікувати підлітка від небезпечної хвороби.

За даними головного лікаря ЦРЛ Володимира Казирода, 14-річний хлопчик, у якого виявили туберкульоз, категорично відмовляється від допомоги медиків. Більше того, дідусь і бабуся підлітка, які є його опікунами, також не погоджуються витягати його з біди. Ситуацію погіршує той факт, що у цій дивній родини підростає ще одна неповнолітня дитина, яка може заразитися паличкою Коха, розповідає видання "Ехо Кобеляк".

Хворий підліток не відвідує школу, навчаюсь дистанційно.

До речі, у його випадку лікування зайняло би лише півроку, тому що захворювання відносно «свіже». Крім того, медпрепарати від туберкульозу безкоштовні для хворих, постачаються за рахунок Глобального фонду.

Тим часом у Бутенківський школі медики обстежили всіх дітей і дорослих, зробили щеплення тим, хто цього потребував. У 2016 році у Кобеляцькому районі лікарі виявили 30 хворих на туберкульоз (паличка Коха переважно вразила органи дихання). У І кварталі 2017-го – ще вісім нових випадків. Загалом у районі перевищений епідеміологічний поріг щодо цієї небезпечної хвороби. Але у випадку із 14-річним мешканцем Бутенок лікарі та наглядові служби продовжують шукати важелі впливу на ситуацію. Тому що трапляються акти відмови від лікування туберкульозу – але з боку дорослих людей. Такий кричущий випадок з дитиною – чи не перший.

Якщо у Кобеляках не можуть зарадити проблемі – сподіваємося, допоможе Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА.

#Бутенки #туберкульоз #опікуни #відмова #ЦРЛ #школа
Оголошення
live comments feed...