13:00, 27 червня 2012 р.
Міліція просить вчителів не приховувати інформацію про дітей-наркоманів
У приміщенні УМВС України у Полтавській області відбулася прес-конференція начальника УБНОН (управління боротьби з незаконним обігом наркотиків) Олега Кропивки. Учасники зібрання говорили на тему стану протидії наркозлочинності на території Полтавської області. У рамках заходу правоохоронці розповіли про поточний стан справ щодо наркозлочинності в області. Засвідчили, що у поточному році виявлено 739 наркозлочинів, до кримінальної відповідальності — притягнуто 83 наркозбувачі. Також зазначили, що виявлено один із міжнародних каналів поставок психотропної речовини — метамфетаміну із Польщі на територію нашої області.
Ключовою темою на прес-конференції стала консолідація зусиль усіх інстанцій у боротьбі з наркотичною залежністю.
— Якими б не були показники нашої роботи — вони ніколи не будуть стовідсотковими. Проблема дуже важлива, вкотре наголошую, що потрібно на контрасті показувати що погано, що добре, увагу акцентувати на популяризації проблеми — говорити для молоді про профілактику, — зауважив Юрій Сулаєв, керівник прес-служби УМВС України в Полтавській області.
Має значення робота педагогів з дітьми, коли вчителі мають вчасно сповістити, якщо знають про факти вживання чи розповсюдження наркотиків серед учнів, не замовчувати їх. Таку ініціативність треба не карати, а навпаки — заохочувати, бо звертаються по допомогу вже тоді, коли пізно — це не правильно, ситуація може змінитися на краще. Потрібно робити акцент на психологічній допомозі, на роз’яснювальній роботі.
— Наша задача наступна, ми займаємося тим, що вишукуємо на вулицях підлітків, молодих, дорослих, тих хто споживає, потім — відводимо в Центри, там надаємо допомогу, проводимо роз’яснювальну роботу, — говорить Максим Демченко, керівник благодійної асоціації «Світло надії». — На жаль, спостерігається тенденція зі скорочення звернень батьків до нас, а це першочерговий етап — профілактика, як відомо — краще за лікування. Як правило, починають звертатися, коли ситуація невиправна. Невблаганна статистика свідчить і про збільшення числа тих, хто споживає наркотики.
— Проблема наркотичної залежності, котра значною мірою поширена серед молоді, в першу чергу має вирішуватися на рівні особистої відповідальності підлітка чи будь-якої людини, — говорить Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркодиспансеру. Унаслідується стиль поведінки, приклад перед очима — батьки, і питання як дитина має слухати того, хто для прикладу споживає алкоголь і т. д. — досить риторичне. Як лебідь, рак та щука... До жалю у нас є проблема іншого характеру: коли лебідь, рак та... страус, — жартував головний нарколог Полтавщини. Бо коли проблема замовчується, коли байдужість присутня у вихідних для людини соціальних інститутах, таких як сім’я, родина, тоді боротьба не матиме ніякого вирішення.
Вже частково виділено кошти для реалізації обласної програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012 — 2015 роки, — наостанок зазначили на прес-конференції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...