• Головна
  • Як у Полтаві упорядочили "містове" на ринках
08:28, 14 квітня 2017 р.

Як у Полтаві упорядочили "містове" на ринках

  У Полтавському АМКУ прийняли рішення щодо цін за місце на ринках Полтави, які були завищені на третину.

Так, КП «Полтава-Сервіс» отримав рекомендації, а на ТОВ «Полтава-Союз» у АМКУ наклали штраф.

Загалом, у Полтаві діє 24 ринки, 14 з них — комунальні.

Земельні ділянки, на яких вони розташовані, Полтавська міська рада передала в аренду КП «Полтава-Сервіс». Зараз це підприємство безпосередньо здійснює діяльність тільки на двох з них («Браїлки» та «Речовий»).

На інших підприємці протягом минулого року діяли на підставі договорів про співробітництво або надання ринків в суборенду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем.

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати, а договори про співрпрацю та суборенду землі по суті є однаковими, і передбачають рівні умови торгівлі на орендованих місцях.

Але КП «Полтава-Сервіс» включило у договори про співробітництво вартість оренди землі, 20% ПДВ та 8% рентабельності.

Для підприємців, які орендують торгові місця, вартість оренди зростає на 28%.

Вона вища, ніж при отриманні земельної ділянки, на якій розташований комунальний ринок, в суборенду, ̶  зазначив голова тервідділення Володимир Оніщенко.

Тервідділення АМКУ рекомендувало комунальному підприємству привести ціни за місце на ринку у відповідність до чинного законодавства.

Окремо у АМКУ прийняли рішення стосовно діяльності ТОВ «Полтава-Союз», яке також завищувало вартість оренди торгових місць на комунальних ринках міста.

Справа розглядалася стосовно необґрунтованої вартості 1 кв.м торговельного місця на ринках «Південний» та «Сінний».

Тервідділення з’ясувало, що ТОВ «Полтава-Союз» зловживало монопольним становищем при наданні торгових місць в оренду на ринку «Південний».

Під час розгляду справи товариство не надало доказів обґрунтованості витрат наданих в калькуляціях розрахунку розміру плати за надання в оренду одного квадратного метру торгової площі. Також при розрахунку калькуляцій розміру плати врахована рентабельність 30%, що суперечить чинному законодавству.

Враховуючи ці фактори, вартість 1 кв.м торговельної площі у середньому завищена до 50%. Тервідділення наклало штраф на товариство – 68 тис. грн.

Провадження по ринку «Сінний», у зв’язку з недоведеністю вчинення ТОВ «Полтава-Союз» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, закрито.

Директор товариства направив лист до відділення з проханням відкласти винесення рішення, оскільки в цей час він перебуває у відпустці, але  Полтавське АМКУ відхилило це прохання, зважаючи та ті події, які відбуваються в Полтаві, розгляд даних справ не можна відкладати.

̶  Ринки можуть сколихнути в будь-який момент і ми не можемо бути заручниками цієї ситуації. Міська рада повинна навести лад у своїх комунальних підприємствах. Вартість торгового місця має бути обґрунтованою, а не як комусь заманулося.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АМКУ #ринки #містове
Оголошення
live comments feed...