11:57, 26 червня 2012 р.
На Полтавщині не підніматимуть ціни на соціальні сорти хліба (ФОТО)
Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між місцевою владою та хлібопекарськими підприємствами.
У вступному слові до виробників та голів райдержадміністрацій голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко зазначив на тому, що меморандуми направлені на стабільність ціни на найпопулярніші сорти хліба. Поки область має 10 тисяч тон регіонального запасу, але домовлятися потрібно вже зараз, тому що ситуація на жнивному полі інша, ніж торік.
— Основні гравці на цьому полі, маю на увазі хлібопекарів, повинні бути свідомі того, що це не тільки бізнес і прибуток. Крім них є і суспільний інтерес. Хто цього не розуміє, той не отримає розуміння і в коридорах влади, — зауважив губернатор.
Представник групи компаній «Формула смаку» Сергій Налбадьян, доповідаючи про співпрацю у 2011 році, повідомив, що фірма виконала свою частину меморандуму і сподівається, що у 2012-2013 маркетингових роках влада врахує пропозиції та інтереси бізнесу.
Керівник хлібозаводу фірми «Кулиничі» у Полтаві Олександр Козуб із умовами меморандуму погоджується, але все-таки нагадав, що виробництво «соціального» хліба для підприємств збиткове. На що голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко відповів, що, за його даними, рентабельність складає 2,5%.
Вже після підписання меморандумів, «Полтавщина» дізналася в Олександра Козуба про деталі домовленостей із владою.
— Олександре Володимировичу, то збиткове чи ні виробництво соціальних сортів хліба?
— На заводі рентабельність цих сортів складає 1,2 — 1,7%. Але ж ми їх транспортуємо іноді на сотні кілометрів. Із врахуванням транспортних витрат виробництво дійсно збиткове.
— Про які сорти йдеться?
— Це хліб білий 1 ґатунку, формовий. У народі це — «кирпичик». Вага буханця — 550 гр. Також це житній хліб — «Поживний», вагою у 700 гр. У народі — «чорний». Білий «кирпичик» по роздрібній ціні коштує 2,50 грн.
— За скільки продають вам зерно аграрії?
— У меморандумі зазначена ціна в 1600 гривень за тону. У минулому році була така ж. Але деякі виробники тримали зерно, сподіваючись на більш високу ціну. А вона впала. Тому тоді виграли ті, хто вчасно погодився.
— А якщо взагалі, то цей компроміс працює?
— Якщо усі сторони дотримуються зобов’язань, то працює. Ви самі бачите, що ціни на вказані сорти хліба ми тримали на рівні.
Нагадаємо, що підписання меморандумів відбулося в 2010 році та в 2011-му. Також у минулому році між хлібопекарнями та аграріями виникали непорозуміння.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...