• Головна
  • На Полтавщині вшанували 24-річного Героя СРСР, який загинув за Нагірний Карабах
10:03, 8 квітня 2017 р.

На Полтавщині вшанували 24-річного Героя СРСР, який загинув за Нагірний Карабах

У селі Вікторія Пирятинського району відбувся мітинг-реквієм із вшанування уродженця цих країв, Героя СРСР Олега Бабака, який загинув на вірмено-азербайджанському кордоні.

7 квітня 1991 року 24-річний командир прикордонної застави на вірмено-азербайджанському кордоні (Нагірний Карабах) загинув, захищаючи населення азербайджанського села Юхари Джибікли від нападу вірменів. 17 вересня 1991 року лейтенанту Бабаку було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

На Полтавщині вшанували 24-річного Героя СРСР, який загинув за Нагірний Карабах, фото-1

В історію СРСР він назавжди увійшов, як останній Герой.

Щороку, в день останнього бою лейтенанта Бабака, біля його могили в рідному селі збираються люди. Цього разу вклонитися пам’яті мужнього воїна приїхала делегація азербайджанської діаспори в Україні: вона "дислокується" у Дніпрі, її керівник - Фехруз Ібрагімовоч Ібрагімов.

На Полтавщині вшанували 24-річного Героя СРСР, який загинув за Нагірний Карабах, фото-2

Серед інших відвідувачів могили Героя були генерал-майор, радник командувача Національної гвардії України Василь Молдавчук, депутат Верховної Ради попередніх скликань, ветеран внутрішніх військ Микола Карнаух, полковник (командир роти, замполітом якої був Олег Бабак) Ігор Шаповалов, боєць батальйона ім. Генерала Кульчинського, доброволець, який захищає кордони України на сході сьогодні, Відаді Ісрафімов, а також радник сил спеціального призначення в Україні Олег Сулима.

Хвилюючими були виступи азербайджанців, які відчувають себе у боргу перед Олегом Бабаком: "Пам’ять про українського сина азербайджанської землі завжди кріпитиме дружбу і взаємоповагу між нашими народами. На прикладі його самопожертви, заради збереження життя мирних азербайджанців, ми вчимо патріотизму азербайджанську молодь. Ми сприймаємо Олега Бабака, як нашого національного Героя".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Герой #СРСР #Карабах #війна #Бабак #загинув
Оголошення
live comments feed...