• Головна
  • Держфінінспекція знайшла в аграрній академії порушень на майже 900 тис. грн
09:45, 25 червня 2012 р.

Держфінінспекція знайшла в аграрній академії порушень на майже 900 тис. грн

Фінансових порушень на суму 894,5 тис. грн. встановили фахівці Держфінінспекції в Полтавській області під час проведення ревізії Полтавської державної аграрної академії.

Зокрема, інвентаризацією будівель та споруд, що належать академії, встановлено, що в приміщеннях двох корівників  розташованих в с. Петрівка, розміщено велику рогату худобу в кількості 200 голів, яка по даних бухгалтерського  обліку навчального закладу не рахується.

Виявили також, що протягом 2011 та 1 кварталу 2012 року академією без оформлення договірних відносин ці тваринницькі приміщення надавали в користування. При цьому, на вимогу фінінспекторів, договору оренди приміщень, укладеного із стороннім суб'єктом господарювання, академією не представлено. По даних бухгалтерського обліку, розрахунки за оренду приміщень корівників, які знаходяться на балансі академії не відображено. Отже, орендна плата та плата за супутні послуги не нараховувались. Проведена зустрічна звірка засвідчила, що заборгованість перед академією у незаконного орендаря в обліку також не відображено. Як наслідок такої діяльності, державний бюджет і навчальний заклад втратили можливість отримати доходів на суму понад 33 тис. грн.

Окрім цього, фінінспектори зафіксували покриття видатків, пов'язаних з наданням академією платних послуг, за рахунок коштів загального фонду кошторису, факти списання посадовими особами академії, без дозволу органу управління майном, основних засобів на суму понад 200 тис. грн.

Нарахування заробітної плати сумісникам також не обійшлося без порушень. Проведеним співставленням графіків роботи за сумісництвом та за основним місцем роботи за період з 01.01.2009 по 31.12.2011року встановлено невідповідність фактично відпрацьованого часу по сумісництву, а саме відображення в табелях обліку щоденного відпрацювання працівників-сумісників, в той час, як вони за основним місцем роботи перебували на лікарняному або у відрядженні, а також накладки робочого часу за основним місцем роботи і в академії по сумісництву. Як наслідок - зайве нарахування і виплата заробітної плати та перерахувань до державних цільових фондів на суму понад 120 тис. грн.

Мало місце також зайве нарахування заробітної плати штатним працівникам академії та відповідно зайве перерахування внесків до державних цільових фондів  на суму понад 25 тис. грн.

Крім того, виявлено факти завищення вартості ремонтно-будівельних робіт на суму понад 100 тис. грн., незаконне списання на службовий транспорт 4781,40 літрів дизельного палива на загальну суму понад 28 тис. грн тощо.

Завдяки вжитим Держфінінспекцією заходам виявлені порушення частково усунуто.

За порушення в організації та веденні бухгалтерського обліку на 16 посадових осіб академії складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Керівництву навчального закладу направлено вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень і недоліків, недопущення їх у подальшому, із внесенням пропозицій щодо притягнення винних осіб до дисциплінарної та/або матеріальної відповідальності згідно з чинним законодавством.

У зв'язку з виявленням ревізією бюджетних правопорушень Держфінінспекцією в Полтавській області прийнято розпорядження про зупинення Полтавській державній аграрній академії операцій з бюджетними коштами на рахунках.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Полтавської області,  Управління Служби безпеки України в Полтавській області та Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністі, повідомили в прес-службі Держфінінспекції в Полтавській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...