• Головна
  • Опішняни просять голову Полтавської ОДА дати їм спокій щодо декомунізації
18:23, 2 квітня 2017 р.

Опішняни просять голову Полтавської ОДА дати їм спокій щодо декомунізації

Жителі смт Опішня звернулися до голови Полтавської ОДА з проханням залишити іх у спокої та не перейменовувати їхні вулиці "втретє" .

Про це кореспонденту сайту "0532" повідомив Микола Різник, депутат Опішнянскої селищної ради та мешканець вул. Партизанської.

За його словами, Постановою Полтавського окружного суду від 23 березня 2017 року (справа № 816 219616) визнано протиправним та скасовано розпорядження Валерія Головка  № 206 від 20 травня 2016 року щодо перейменування вулиці Партизанської в смт Опішня.

Суд визнав, що дана вулиця не підлягає перейменуванню та немає жодних доказів, що ця назва пов’язана з комунізмом чи тоталітаризмом.

Хронологія подій

У визначений законом термін Опішнянська селищна рада перейменувала вулиці свого селища, але підстав для перейменування таких вулиця як Партизанську та Мороховця не знайшла.

Тоді голова Полтавської ОДА Валерій Головко видав розпорядження " Про перейменування топонімічних назв у населених пунктах області та демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків № 206", де зазначені вулиці все таки перейменував.

Це викликало неабияке обурення місцевих жителів, які почали збиратися на мітинги та сходки, вимагаючи повернути назви.

Після цього зібранням позачергової сесії Опішнянської селищної ради, керуючись законом про «Місцеве самоврядування» , на вимогу громади депутати перейменували знову вулиці надавши на всякий випадок змісту цим назвам, яки не пов’язаний з комунізмом.

Але голова ОДА подав в Зіньківський районний суд на селищну раду, де вимагав визнати незаконним дане рішення.

Люди висловили ще більше невдоволення діями голови ОДА і почали збирати гроші на адвоката.

В свою чергу, вони подали зустрічний позов в Полтавський Окружний суд на Головка, де вимагали визнати незаконним його розпорядження в частині двох вулиць в смт Опішня.

Полтавський Окружний суд задовольнив вимогу частково: по вулиці Партизанській задовільнив позов, але по вулиці Мороховця - ні.

Тепер юридичний відділ Полтавської ОДА збирається подавати апеляцію.

Громада ж просить Валерія Головка не вчиняти більше ніяких дій стосовно  вулиць Опішні, залишити мешканців у спокої та не подавати ніяких апеляцій.

Адже рішення Окружного суду - "соломонове", яке задовольняє обидві сторони.

Люди не хочуть знову збирати гроші на адвокатів та їздити до Харкова, щоб відстоювати свою правоту.

До слова, на численні звернення та записи на прийом до голови ОДА, громада натикається на велику бюрократичну машину, яка не дає їм навіть змоги "прорватися" на прийом.

"Напрошується висновок, що влада не хоче вирішувати проблеми цивілізованим мирним шляхом, а навмисно розпалює цей конфлікт, знову провокуючи людей на перекриття доріг та блокування підприємств, для того щоб їх почули" - вважають активісти-опішняни та дивуються, невже можновладцям більше немає чим займатися.

Нагадаємо, опішняни звинувачують Головка у диктатурі.

Опішняни просять голову Полтавської ОДА дати їм спокій щодо декомунізації, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декоммунизация #таблички #улицы #Опошня #суд #Головко
Оголошення
live comments feed...