• Головна
  • У Полтаві виник новий громадський рух
18:55, 18 червня 2012 р.

У Полтаві виник новий громадський рух

На вихідних Полтава стала всеукраїнським центром боротьби ошуканих вкладників банків і кредитних спілок. До останніх можна занести, на жаль, доволі багато наших громадян. І для цього необов`язково взяти, наприклад, кредит у банку. Інколи банк сам може завітати в гості до колишніх клієнтів і приписати їм неїснуючий борг (як було з автором статті, на якого "Приватбанк" хотів "повісити" борг понад 200 грн.), інколи банк не "помітить" погашення заборгованності, інколи... Цих інколи стає так багато, що багатьом громадянам серйозно отруюють життя.

Як відомо, сила - в єдності. Об`єднати всіх ошуканих банками і нечистими на руку і душу ділками з кредитних спілок взялася молода, проте відома ініціативна журналістка Ірма Крат, редактор гадяцької газети "Свобода слова". Вона сама, займаючись справами скривдженої міліцією Віки Санжарівець з Кобеляк (16-річне дівчисько звинуватили у вбивстві 40-річного афганця), залізла у борги з кредитом у банку "Фінанси і кредит". Банкіри зраділи такому повороту і начислили Ірмі пеню за три місяці аж 83 тис. грн. (на 180 тис. кредиту, при тому, що 210 тис. вона повернула).

У суботу багато ошуканих полтавців зібралось на установчий з`їзд Руху проти банківських афер. Найбільшого акценту принесла іменита гостя - відомий політик Олександра Кужель, яка нещодавно голосно пішла з "Сильної України" Сергія Тігіпка.

Олександра Кужель відома підпримкою малих і середніх підприємців, які стали цапом-відбувайлом в нинішнього уряду, і які фактично тягнуть на собі Україну. Проте свій приїзд до Полтави Олександра Володимирівна присвятила саме обдуреним банками і нечистими кредиторами простим громадянам.

Однією з несподіванок її виступу, це те, що Олександра Володимирівна всьому залу назвала свій номер мобільного телефону. Тільки попрохала не телефонувати вночі і дати хоч один вихідний на тижні - побути з онуками.

Вона розповіла, що часто керівництво кредитних спілок діє разом з правоохорнцями і суддями, тому знайти справедливість в судах неможливо. "До мене звертаються ошукані вкладники у Черкасах, Одесі, Запоріжжі - крізь проблеми однакові, і справи однакові - лише прізвища інші" - зазначила Кужель присутнім.

"Головний винуватець того, що сталося - держава. Вона не забезпечила правильного контролю за діяльністю банків і кредитних спілок. Якщо ви і виграєте суд, то грошей вам не повернуть - винна виконавча служба, яка також у долі. Тому треба виставити рахунок державі і внести зміни до законодавства. Держава повинна навести порядок."

Вона сказала, що над подібним законопроектом працює і дасть його на розгляд Верховній Раді. "Але вже обраній 28 жовтня, - підкреслила вона. - бо він нинішньої годі чогось чекати".

За нею виступили представники 1-ї кредитної спілки і КС "Лубно", які вже понад 5 років воюють за повернення своїх вкладів. Вони лише прикладами закріпили правильність слів Олександри Кужель про схожість всіх справ про ошуканство.

"Чекати від судів нічого. Вони мають половину від вкрадених коштів" - зазначив у виступі відомий правозахисник, журналіст і громадський діяч Олександр Кулик, в минулому народний депутат. "Треба змінити законодавство і державний контроль, хай за гріхи своїх органів відповідає держава! Інакше всі наші звернення до судів будуть виглядати проханням до вовка не їсти зайців" - підсумувала Олександра Кужель.

Під аплодисменти Ірма Крат вручила гроші Вікторії Санжарівець, яку завдяки їй та її колегам (в тому числі і Олександру Кулику) вдалося відстояти і зняти з неї безглузді звинувачення. Гроші, як зазначила Ірма Крат, готувалися для оплати зйомок установчого з`їзду ОДТРК "Лтава", проте "ми вирішили, що замість телекомпанії гроші отримає жертва репресій".

Під кінець учасники з`їзду довго не відпускали ані Кужель. ані Ірму, розібравши всі листівки з її контактами.

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-1
У Полтаві виник новий громадський рух, фото-2
У Полтаві виник новий громадський рух, фото-3

Олександра Кужель уважна до виступів ошуканих полтавців

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-4

Ініціатор зібрання журналістка, правозахисниця Ірма Крат

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-5

"Винна у ваших бідах держава!"

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-6

Серед ошуканих полтавців були і такі

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-7

Олександра Кужель серед полтавців

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-8

Полтавці не відходять від столичної гості

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-9

Олександр Кулик

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-10

Деякі навіть кидалися мало не під машину, на якій приїхала Кужель

У Полтаві виник новий громадський рух, фото-11

Перше засідання нового Руху

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...