• Головна
  • Мобільність жителів Полтави досліджують за допомогою смартфонів
09:08, 10 березня 2017 р.

Мобільність жителів Полтави досліджують за допомогою смартфонів

У Полтаві вивчають мобільність населення за допомогою мобільного додатку Мodalyzer, розробленого у Німеччині.

Цього року Полтава приєдналася до інноваційного проекту "Модалайзер", зміст якого – перевірка міста на мобільність. Учасники проекту завантажують на свій смартфон мобільний додаток, який відстежує їхній спосіб пересування та кілометраж протягом дня, після чого дані передаються до фахівців з оптимізації простору міста. До проекту «Моя Полтава – моє майбутнє» може долучитися кожний охочий підтримати розвиток Полтави. Для цього людині потрібно завантажити мобільний додаток та дати згоду на збір та передачу gps-даних про свій маршрут, спосіб пересування та кілометраж. Для учасників проекту  організатори розігрують подарунки.

«Система "Модалайзер" – інноваційна система, розроблена німецькими науковцями, і вона допомагає отримати найбільш точну інформацію щодо того, якими шляхами пересуваються полтавці, які види транспорту вони використовують, які дороги отримують найбільше навантаження, де є проблемні місця. І коли ми будемо мати інформацію, залучивши до програми щонайменше триста волонтерів, то це буде науково-обґрунтована база, яка буде в основі прийняття рішень щодо вдосконалення транспортної системи міста. Адже транспорт – це тільки одна сторона життєдіяльності, крім цього нам потрібно розуміти, як буде виглядати місто 2030 року», – розповідає керівниця проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Ірина Брижань.

Анатолій Безпалюк нещодавно почав користуватися новим додатком: «Ти розумієш, що ти долучаєшся до загально-соціальної програми, яка хоче зробити наше місто урбаністично-розвинутим, тому що ми хочемо, щоб наше місто було сучасним. Для цього нам якраз і потрібно використовувати сучасні методи і технології, щоб зрозуміти, в яких місцях нам краще спрацювати у майбутньому. Важливо те, що користування цим додатком мене не напружує, бо коли я вранці прокинувся та іду на роботу, я його ввімкну, а коли повернуся – вимкну, підтвердивши дані про свій маршрут програмі, ось і все».

Ірина Садовнікова, менеджер проекту ГО «Сіті Лаб», акцентує увагу велосипедистів міста на цій програмі: «Полтава вперше долучилася до подібних досліджень, які дадуть змогу подивитися на «модал-спліт» міста – термін, який вже давно використовується в урбаністичній лексиці всього світу. Це означає розподіл мобільності щодо пересування громадян, який транспорт вони обирають для того, щоб пересуватися містом, де їм комфортніше, соціально-демографічні характеристики пересування. В першу чергу це велика підказка нашій міській владі подивитися, що ж не так з нашою транспортною системою. Але ж дуже важлива участь у цьому проекті велосипедистів, і важливо представити саме цю групу людей у цьому дослідженні, якими шляхами вони користуються, тому що наразі існує таке упередження, що полтавські велосипедисти – це досить мала частка людей, і тому міська влада вважає, що непотрібно робити їхнє пересування більш комфортним. Хоча на мою думку – велосипеди – це доволі перспективний вид транспорту для Полтави».

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH. Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #мобільність
Оголошення
live comments feed...