• Головна
  • З першого липня в двері полтавців постукають соціальні інспектори
16:32, 13 червня 2012 р.

З першого липня в двері полтавців постукають соціальні інспектори

В Україні з’явиться новий дільничний — соціальній

У штатному розкладі Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передбачаються зміни. Як повідомила «Полтавщині» директор центру Світлана Півень, з 1 липня на території області будуть працювати 908 дільничних соціальних інспекторів (по Україні 12 тисяч). І хоча вони працюватимуть за трудовим договором (діятиме до 31 грудня 2012 року), але держслужбовцями соціальні інспектори не вважатимуться. На облаштування їх робочого місця та зарплату з держбюджету на обласний рівень надійде дотація в 28 млн. гривень, яка буде розподілена на кожен місяць. Дотації будуть надходити й у наступні роки.

Середня зарплата інспектора складатиме 1,7 тис. грн. Здебільшого це люди із вищою освітою, які пройшли перепідготовку на базі Інституту підвищення кваліфікації державних службовців. У сільській місцевості на одного інспектора припадатиме 1,5 тис. населення, у містах — 3 тис.

Світлана Півень розповіла й про основні функції інспекторів:

— Це своєчасне виявлення і оцінка потреб та надання соціальних послуг, здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у тяжких сімейних обставинах. Основна мета — це контролювати та у разі необхідності допомагати сім’ям, які беруть на виховання дітей. Держава надає 9 видів допомоги сім’ям з дітьми, а наявні соціальні працівники фізично не можуть виконувати ці функції у повному обсязі.

Також Світлана Півень назвала «нісенітницями» чутки про те, що влада перед виборами вербує собі агітаторів.

Хоча така соціальна ініціатива й викликала певні запитання. Чутки про агітаторів з’явилися у суспільстві цілком логічно, адже збіг у часі виборів та соціальної ініціативи аж надто підозрілий. По-друге, влада знайшла мільйони гривень на додаткових працівників на тлі власних же запевнень щодо скорочення витрат на своє адміністрування.

Раніше віце-прем’єр Сергій Тігіпко казав, що уряд планує ввести посаду соціального уповноваженого, який виявлятиме потреби людей на місцях.

— Практично в кожному селі з’явиться соціальний працівник, так званий соціальний уповноважений, — сказав Тігіпко. — Він повинен відстежувати ситуацію у всіх сім’ях, які перебувають на його дільниці — це дільничний соціальний працівник.

А прем’єр Микола Азаров у програмі «Випробування для влади» на Першому національному, про соціальних інспекторів казав, що саме інспектори повинні поцікавитися, наприклад, чому бабуся не отримує субсидію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...