• Головна
  • Як алкоголізм впливає на здоров'я?
Реклама
16:54, 2 лютого 2017 р.

Як алкоголізм впливає на здоров'я?

Реклама

Людський організм - це біосистема, що функціонує за рахунок гомеостазу, тобто процесів саморегуляції. Будь-який сильний вплив ззовні здатен порушити в ньому баланс. Алкоголь є одним з найпідступніших руйнівників здоров'я на фізичному і психологічному рівні, причому його вплив починається відразу ж після прийому. Як алкоголізм впливає на здоров'я? Про це в нашій статті.

Вплив алкоголю на організм

Ефект після прийому спиртних напоїв проявляється практично відразу. Ступінь їх згубного впливу на організм визначають такі чинники:
• Доза алкоголю.
• Стан печінки.
• Здатність організму розщеплювати етанол.

Після вживання малої кількості алкоголю людина відчуває легке збудження. При наявності великих доз проявляється ефект схожий з дією наркозу - свідомість сплутана, знижується больова чутливість. Для отруєння етанолом характерні такі прояви як зневоднення, блювота, порушення засвоєння глюкози.

Зловживання спиртним збільшує відсоток смертності в кілька разів. Їх регулярний прийом - це серйозна хвороба, а список патологій, розвиток яких вона потенціює - досить великий. Одними з найбільш частих причин звернення до лікарів є скарги на різні симптоми з боку серцево-судинної системи. Більше 50 відсотків пацієнтів мають патології серця, а 10-15 відсотків алкоголіків вмирають через ці порушення.

Одним з ранніх проявів порушення роботи серцево-судинної системи є гіпертензія, яка виявляється у осіб які страждають 1-2 стадією алкогольної залежності. Разом з підвищеним тиском зазвичай реєструються різні аритмії, набряклості.

Багато хворих відзначають біль в області серця після 1-2 днів вживання міцних спиртних напоїв. Причому цей біль не пов'язан з фізичним навантаженням і не купірується нітрогліцерином. Порушення в міокарді виявляються за допомогою електрокардіограми, з'являються симптоми, які вказують на перші ознаки серцевої недостатності.

Не менш згубний алкоголь для шлунково-кишкового тракту людини. Ацетальдегід, який є продуктом розпаду етанолу, пошкоджує клітини, що в підсумку призводить до аутоімунних процесів в печінці, які закінчуються фіброзом, гепатитом, цирозом. Слідом за цим розвивається панкреатит.

Серйозні порушення спостерігаються в центральній нервовій системі. Після багаторічних пиятик, виникають серйозні розлади психіки, які виражаються в «білій гарячці», психозах і т.д.
Такі наслідки вживання алкоголю. Саме тому важливою є якомога більш рання реакція сім'ї на появу у одного з її членів залежності. Куди звертатися за допомогою? Реабілітацію залежних повинні проводити фахівці в даній області. Ефективний курс «12 кроків», який практикується в наркологічному центрі netnarkotik.com.ua «Трансформація» - це поєднання унікальної методики і зусиль професійних психологів, наркологів.

Оголошення
live comments feed...