13:39, 24 лютого 2017 р.
Радник голови Укравтодору Олександр Кава розповів про міст через Дніпро, об’їздну у Полтаві та передачу шляхів громадам Полтавщини
Голова Служби автодоріг Полтавщини Володимир Трояновський зустрівся з радником керівника Укравтодору, екс-заступником міністра інфраструктури Олександром Кавою. Обговорили актуальні питання розвитку дорожньої галузі області. Зокрема, де зводити міст у Кременчуцькому районі та чи готова Полтавщина до утримання регіональних доріг.
Відразу після зустрічі Олександр Кава поділився своїми думками щодо ключових аспектів розвитку та реформування транспортної інфраструктури Полтавської області.
– Пане Олександре, Укравтодор планує побудувати новий міст у Кременчуцькому районі. Проте, серед тамтешніх мешканців точиться дискусія, де саме треба звести споруду: у місті Кременчук чи за його межами?
– Я добре розумію проблему жителів Кременчука, бо місто розділене Дніпром на дві половини. Відповідно, це створює багато незручностей. Але питання не тільки у складності переїзду через Крюківський міст, який давно потребує ремонту, а й у тому, що через Кременчук йде чимало транзитного транспорту. Бо містом проходить міжнародна траса М-22/Е584 Полтава – Олександрія, а також національна автодорога Н-08 Бориспіль – Запоріжжя.
За оцінками Держагентства автомобільних доріг України, щодня через Кременчук проїжджає близько 10 тисяч транзитних авто, які заходять сюди тільки для того, щоб перетнути Дніпро. А так як переправа знаходиться в центрі міста, весь потік їде головними вулицями, створюючи незручності та серйозно забруднюючи повітря у Кременчуці.
Адже місто – індустріальний гігант, де знаходиться чимало великих компаній. І транзитний транспорт створює великі перешкоди для його нормальної життєдіяльності. Виходячи з цього, Укравтодор зацікавлений відтягнути потік з міста, щоб всі транзитні авто об’їжджали його і не створювали незручностей для мешканців та не забруднювали навколишнє середовище.
Місце для будівництва моста наші фахівці знайшли в кількох кілометрах від Кременчука. Там Дніпро не тільки має одне з найвужчих у районі місць (близько 600 м), але й обидва береги укріплені гранітною основою. За таких умов, це буде найдешевший варіант з можливих. Крім того, розташування мосту східніше Кременчука створить умови для розвитку міста на саме у східному напрямку.
Також у проекті буде передбачена можливість у перспективі побудувати наземне метро чи швидкісний трамвай, що забезпечить рейкове сполучення між лівим і правим берегами Кременчука.
– А що ж робити з багатостраждальним Крюківським мостом?
– Почнемо з того, що споруда знаходиться на балансі Укрзалізниці. Це конструкція, яку розширити неможливо, але утримувати у гідному стані необхідно. Треба, щоб керівництво Кременчука та Укрзалізниці скоординували зусилля для забезпечення нормального функціонування мосту.
– Як ви оцінюєте думку, яка поширюється серед частини мешканців Кременчука, що будівництво мосту ближче до Горішніх Плавнів лобіює відомий місцевий народний депутат?
– Це все нісенітниці! Укравтодор, розглядаючи варіанти, шукає оптимальне рішення і для країни, і для мешканців міста. Ми не хочемо, щоб жителі Кременчука дихали вихлопними газами. Якщо ж міст зводити у місті, то 10 тисяч транзитних машин щоденно забруднюватимуть повітря і створюватимуть незручності для мешканців промислового центру.
– А як справи з об’їзною дорогою у Полтаві? Зокрема, які роботи заплановані на цей рік?
– Першу частину проекту почнемо реалізовувати цього року. Вона стосується з’єднання трас М-03/Е40 Київ – Харків – Довжанський та М-22/Е584 Полтава – Олександрія. Крім того, працюємо над проектом реконструкції ділянки М-03 в межах міста. Це дозволить оптимізувати витрати на реконструкцію та забезпечити швидкісний проїзд. Цілком реально, що наступного року і цей проект почне втілюватись у життя.
– Міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про децентралізацію дорожнього господарства, що має розпочатись восени 2017 року. Є думка, що місцеві громади не готові до цього. Як переконати владу на місцях?
– Дороги передаватимуться не безпосередньо місцевим громадам, а на рівень облдержадміністрацій. Приємно, що з більшістю голів областей є повне взаєморозуміння. Адже регіони отримають не тільки дороги, а й кошти на їх утримання. Крім того, на рівні області простіше розставляти пріоритети, розуміти потреби місцевих мешканців і, відповідно, планувати роботи з ремонту доріг.
– А які ще області в лідерах з оптимізації мережі?
– Львівщина, Тернопільщина. Полтавська область також лідирує за рівнем участі ОДА у співфінансуванні дорожнього фонду. Приємно, що ми співпрацюємо так тісно. Це дає надію, що дороги на Полтавщині будуть одними з найкращих в Україні.
Приємно і те, що ваша область, поряд з Київською, буде реалізовувати пілотний проект з підвищення безпеки на пішохідних переходах. Впевнений, що завдяки програмі, яка передбачає оптимізацію розташування знаків, встановлення світлофорів, додаткового освітлення ми зможемо істотно скоротити аварійність на дорогах.
– Чи потрібні вагові комплекси в областях? Наскільки це убезпечить регіональні дороги від перевантаження?
– Вони дуже необхідні, адже перевантаження фур – суттєва проблема українських доріг. Були випадки, коли перевізники втричі перебільшували норми завантаження транспортних засобів. Жодна дорога такого не витримає. Тому, поряд зі встановленням таких комплексів, плануємо збільшити й штрафи за перевантаження вантажівок.
Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...