10:42, 22 лютого 2017 р.
Директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук у Полтаві: «Навіть не всі нардепи розуміють права людини»
21 лютого директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук в рамках тренінгу Школи сучасної журналістики провела для полтавських медійників семінар про права та свободи людини і громадянина.
Покальчук почала тренінг із питання: «що таке права людини?». Це викликало дискусію щодо того, які із прав людини є вродженими, а які ― набутими, і яка взагалі природа цих прав.
Щоб прояснити ситуацію, Оксана Покальчук представила аудиторії відео про історію прав людини.
― Коли прийшла Друга світова війна, коли люди побачили, до чого може дійти жорстокість, вони зрозуміли, що потрібно чітко окреслити права людини, ― пояснила Оксана Покальчук.
Вона поставила у приклад Елеонору Рузвельт ― жінку, яка спонукала світ створити міжнародні документи щодо прав людини. Декларацію прав людини підписали навіть ісламські країни. Це єдиний документ в історії людства, з яким погодився увесь світ.
Однак лекторка додає, що це ще не досягнений ідеал:
― Держави визнають право на життя ― і не відміняють смертну кару. Вони визнають право на свободу від тортур ― і продовжують катувати.
У організації, яку вона очолює, є курс базових знань про права людини. Нові порції інформації про них можна отримувати на свою електронну пошту. Покальчук сказала, що на це її надихнула ситуація з обізнаністю українців:
― Про що можна говорити, коли навіть не всі нардепи знають основи прав людини? Тому ми й створили курс, який дуже доступно пояснює це. Працювали над ним, мабуть, майже рік.
Покальчук ознайомила учасників тренінгу з особливостями роботи Офісу Уповноваженої Верховної Ради з питань прав людини. Паралельно з цим зачепила і тему фемінітивів (жіночих закінчень) в українській мові.
― Поширене помилкове враження, що фемінітиви нетипові для української мови. Однак ми постійно їх використовуємо ― «вчителька», «вчена», «юристка». Чому тоді виникає здивування, коли чуємо «експертка» або «президентка»? ― додала Покальчук.
Вона порадила прочитати книгу «Гендер для медій» Марії Маєрчик, у якій розповідається про всі актуальні аспекти журналістики, чутливої до гендеру і прав людини.
Остання частина семінару директорки Amnesty International Ukraine розповідала про сприйняття суспільством ЛГБТ-спільноти та загалом про права людини і громадянина у цьому контексті.
Наприкінці насиченого заняття Оксана Покальчук наголосила, що сьогоднішній дискурс України щодо цих питань дуже змінився, і в його центрі тепер все більше знаходиться повага до людської гідності.
Довідка: Тренінг «Права та свободи людини і громадянина» проходить у рамках спільного із Freedom House Україна проекту, спрямованого на розвиток регіональної журналістики. Друга частина тренінгу продовжується 22 лютого. Спікером виступить правозахисниця, журналістка і громадська діячка Ірина Славінська.
Прес-служба Інституту аналітики та адвокації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...