• Головна
  • Полтавське обласне тервідділення АМКУ презентувало результати роботи за минулий рік
10:28, 17 лютого 2017 р.

Полтавське обласне тервідділення АМКУ презентувало результати роботи за минулий рік

Сьогодні відбулася звітна прес-конференція голови Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимира Оніщенка.

Під час зустрічі із пресою голова територіального відділення АМКУ підвів підсумки роботи тервідділення за минулий рік та окреслив головні напрямки роботи на 2017 рік.

— За 2016 рік Полтавське обласне тервідділення АМКУ отримало 546 листів та звернень, розглянуло 185 заяв і 83 справи. Воно надало економічним суб’єктам 125 рекомендацій щодо захисту економічної конкуренції та 243 рекомендації щодо запобігання порушенням конкурентного законодавства, ̶ повідомив Володимир Оніщенко.

Економічний ефект від припинення правопорушень тервідділенням склав 521 424 грн. З них 151 963 грн — з ринку ЖКГ, 26 093 грн — з ринку ритуальних послуг, 229 968 грн — з ринку хліба, 113 400 грн — з ринку пасажирських перевезень.

Володимир Оніщенко наголосив, що одна з основних задач тервідділення — слідкувати за тим, щоб на Полтавщині зберігалися чесні ринкові умови. Так, обсяг реалізації товарів, яким поновлено належні умови конкуренції у минулому році склав 33 495 760 грн. З них 25 819 440 грн — ринок роздрібної реалізації товарів, 7 554 720 грн — ринок виробництва мінеральної води, 121 600 грн — ринок реалізації молокопродукції.

За минулий рік відділення подало 32 позови до суду. Всі вони були повністю задоволені. Сума задоволених позовів склала 2 039 802 грн. Окрім того, Полтавський АМКУ активно співпрацював з правоохоронцями. Від тервідділення правоохоронні органи області отримали 29 матеріалів про наявність ознак злочину. До АМКУ правоохоронці направили 202 матеріали та листи.

— За матеріалами, які від них надійшли, ми розпочали 10 справ. Наклали в результаті їх розгляду 775 тисяч 200 гривень штрафних санкцій. В свою чергу, до правоохоронців ми направляли матеріали по тендерах, які проводилися в Управлінні капітального будівництва, КТП-1628, КП «Полтава-сервіс», Полтавській міській шляхово-експлуатаційній дільниці і так далі. По ним наразі розпочаті кримінальні справи, ̶ зазначив Володимир Оніщенко.

Він окремо зупинився на найрезонансніших правопорушеннях за минулий рік. Наприклад, спотворення результатів торгів між ТОВ «Промзахист1» та ТОВ «Ідеал» щодо закупівлі регенеративних патронів РП-4, РП-5, РП-6, пристроїв ПДУ-3 могли завдати збитків у розмірі 11 150 000 грн. За це компанії отримали штраф у розмірі 544 000 грн. А правопорушення було попереджене.

Володимир Оніщенко звернув увагу на постачання молочної продукції недобросовісними виробниками до ДНЗ Полтави. Вирішення цих справ дуже важливе, зважаючи на те, що від цих правопорушень страждали наші діти. Виробники ТОВ «ТД «Центр харчових технологій» та ТОВ «Малороганський молочний завод» отримали загальний штраф у розмірі 78 000 гривень.

Серед поточних справ Полтавського тервідділення АМКУ, Володимир Оніщенко окреслив основні напрямки роботи. Серед них — зловживання монопольним становищем на фармринку, в сфері медпослуг та діяльності «Полтавафарм».

— Минулого року ми проводили дослідження реалізації медпрепаратів через аптечні мережі. За результатами прийняли рішення по двох справах — це реалізація медпрепаратів у Міській клінічній лікарні №5 та №2 у межах 500 м зони. У цих межах ми виявили ознаки монопольного становища «Полтавафарм». Дослідження ще тривають.

Також планується дослідження щодо «Полтаваавтотрансу» стосовно автозбору. Полтавське АМКУ проведе дослідження щодо всіх автовокзалів області. Це пов’язане з намаганням підійняти вартість проїзду. Одна зі складових — автостанційний збір, який міститься у вартості проїзду. У террвідділенні хочуть з’ясувати, як він впливає на вартість. Також є питання щодо монопольного становища «Полтаваавтотранс».

По Полтаві триває резонансна справа, щодо перевірки УЖКГ міськвиконкому, ЖЕО №2 та УМБК №23 стосовно прибирання тротуарів. За словами голови тервідділення АМКУ, Управління ЖКГ не надає всю необхідну для розслідування інформацію. Вони вказують лише, які роботи проводились і яка сума сплачена. Полтавському АМКУ ж потрібна чітка задокументована інформація. І надання актів виконаних робіт.

Володимир Оніщенко запропонував порівняти вулиці Полтави з тротуарами Кременчука, які постійно очищають від снігу:

— Вважаю, що зараз пішохідну зону Полтави по вулиці Соборності можна порівняти із блокадним Ленінградом. Тротуари перетягнуті стрічками, висять написи «Обережно бурульки». «Червоні лінії» мають чиститися від цоколя до бордюрів. Покажіть мені хоча б одну вулицю міста де виконуються ці вимоги.

Очільник АМКУ області згадав випадок, коли комунальники Полтави очистили вулицю відбійними молотками. За це він висловив їм «подяку»: «вони 100% підтвердили, свою бездіяльність».

Працівники АМКУ взяли довідку у травмпункті. Статистика свідчить, що за грудень 2016 року зафіксовано 1683 звернення. А за січень цього року 1837. Люди отримували переломи, черепно-мозкові травми та інші ушкодження.

— Ми вийдемо на перевірки в управління ЖКГ, ЖЕО №2 та УМБК №23. Я хочу побачити акти виконаних робіт, —додав Володимир Оніщенко.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АМКУ #звіт
Оголошення
live comments feed...