• Головна
  • Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемет розповів про допомогу підприємцям Полтавщини
16:07, 15 лютого 2017 р.

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемет розповів про допомогу підприємцям Полтавщини

Сьогодні у Полтавській ОДА бізнес-обудсмен Альгірдас Шемета. зустрівся з першим заступником голови ОДА Андрієм Пісоцьким, директором Департаменту економічного розвитку Інною Іщенко, представниками бізнесу та органів виконавчої влади.

Рада бізнес-омбудсмена — це незалежний консультативно-дорадчийорганКабінету Міністрів України. Він представляє і захищає інтереси українського бізнесу в державних органах. Рада повністю фінансується міжнародними донорами. Її головні завдання — боротьба з корупцією, підвищення інвестиційної привабливості України та створення культури справедливої і відкритої державної служби.

Альгірдас Шемета говорить, що першочергове завдання Ради – приймати та розглядати скарги від представників бізнесу:

— Якщо ви займаєтесь бізнесом, або плануєте розпочати свою справу у вас можуть виникати різні проблеми, що повязані з підприємствами. Якщо вони контролюються державою, державними чи місцевими органами самоврядування ви можете до нас звертатися.

З початку роботи, до Ради надійшло понад тисяча скарг. Їхня географія охоплює всі регіони України. По кількості скарг Полтавщина знаходиться на десятому місці. Найбільше підприємці скаржаться на Державну фіскальну службу України.

— Не дивлячись на велику кількість скарг на фіскальну службу, нам вдається ефективно з нею працювати, — продовжує бізнес-омбудсмен. — Останнім часом також покращилася співпраця з силовими структурами. Я декілька разів зустрічався з генеральним прокурором. Ми обговорювали конкретні кримінальні провадження повязані з бізнесом. Після них декілька справ закрили.

Фінансовий ефект від діяльності Ради по Україні становить понад 8,2 млрд грн. Половину цієї суми склав компенсований ПДВ.

Загалом по Полтавській області — 65,4 млн грн. Підприємці області скаржилися на нестачу нормативно-правової бази, дії органів місцевого самоуправління.

— Для мене важливо працювати не тільки в Києві, а й зустрічатися з представниками бізнесу в різних регіонах України. Аби краще знати проблеми усієї країни, — зазначив Альгірдас Шемета

У ході зустрічі представники бізнесу отримали консультації від Альгірдаса Шемета. Він зазначив, що Україна має всі перспективи увійти у пятдесятку кращих країн світу. Її потенціал великий, але дуже важливою є активність бізнесу у подоланні проблемних питань.

Голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко говорить, що вони також постійно реагують на звернення та скарки від представників бізнесу області.

— За минулий рік їх надійшло близько п’ятисот. Питання були різноманітні. Наше завдання служити державі і захищати економічну конкуренцію в ній. Коли це так, створюються сприятливі умови для ведення бізнесу, немає зловживань, формується справедлива ціна для споживача. Заради цього ми працюємо.

Прес-служба Полтавської ОДА

#Полтава #омбудсмен #підприємці
Оголошення
live comments feed...