• Головна
  • Правоохоронні органи і прокуратура допоможуть Пенсійному фонду боротися з боржниками
11:40, 6 червня 2012 р.

Правоохоронні органи і прокуратура допоможуть Пенсійному фонду боротися з боржниками

На засіданні правління Пенсійного фонду України було заслухано звіт керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Валерія Руденка про стан виконання на Полтавщині доручень Уряду по погашенню заборгованості з платежів до Пенсійного фонду.

«Стабільна діяльність Пенсійного фонду, що оцінюється по своєчасності і повній забезпеченості громадян соціальними виплатами, напряму залежить від економічного стану регіону і країни в цілому, - зазначив В.Руденко. - Пенсійний бюджет реагує як на позитивні, так і на негативні зміни в економіці».

Як зазначалося у виступі, за підсумками І кварталу 2012 року в області індекс промислової продукції склав 98,4%. Зменшення виробництва в машинобудуванні (-5,3%) та нафтогазовому комплексі (-2,9%), частка яких в структурі промисловості становить 45%, негативно вплинуло на результати діяльності промислового комплексу області в цілому, що, в свою чергу, відобразилося на платоспроможності суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території краю.

Найбільшими боржниками в області названі ДП ВО «Знамя» (3,9 млн.грн. боргу до ПФ), ДП «Лохвицький спирткомбінат» (2,1 млн. грн.), ДП «Полтаванафтогазгеологія» (6,0 млн. грн.).

З початку 2012 року на Полтавщині вдалося зменшити недоїмку тільки зі сплати страхових внесків на 1,9 млн. грн.. Станом на 01.05.12 р. вона складає 42,2 млн. грн. Недоїмка по єдиному внеску зросла на 7,6 млн. грн. і становить 18,4 млн. грн., що на 70,6% більше, ніж на початку року.

Із загальної суми нарощеної недоїмки заборгованість по сплаті єдиного внеску фізичними особами громадянами-підприємцями становить 4,1 млн.грн. Отже, протягом березня-квітня в області вдалося призупинити ріст боргів по підприємствах, а борги по суб’єктах малого підприємництва дали 54% всього росту недоїмки. З цього приводу В.Руденко зауважив: «Якщо збільшення боргів по підприємствах промислового сектору, нафтогазового комплексу лежить в економічній площині, то борги фізичних осіб – це недоробки в діяльності працівників Фонду, які необхідно якомога швидше усунути».

Найбільш дієвими заходами впливу на боржників, за словами керівника Головного управління, залишаються примусові. Ефективної підтримки чекають працівники Фонду від державної виконавчої служби, правоохоронних органів та органів прокуратури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...