У якому соцекономічному стані перебуває Полтавська область

Заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович, спільно з керівним складом Головного управління економіки облдержадміністрації проаналізували стан економічного і соціального розвитку області за січень-квітень поточного року.

Тож за результатами аналізу маємо наступні показники розвитку регіону:

У промисловому комплексі за січень-квітень 2012 року обсяги виробництва зросли на 1,1%  (індекс промислової продукції склав101,1%).

Зростання обсягів виробництва відбулося за рахунок збільшення виробництва в нафтопереробному комплексі - на 9,4%, харчовій галузі - на 6,2% та машинобудуванні - на 4,2%.

У добувній промисловості обсяги виробництва скоротилися на 0,3% внаслідок зменшення видобутку вуглеводнів, зокрема: нафти - на 8,6%, газового конденсату - на 3,2%, газу природного - на 2,5%.

Загальне виробництво валової продукції сільського господарства зросло на 4% (індекс обсягів сільськогосподарського виробництва становить 104%), у тому числі в сільськогосподарських підприємствах - на 11,4%.

В усіх категоріях господарств збільшилося виробництво молока - на 7,5%, яєць від птиці всіх видів - на 3,6%, проте виробництво м'яса зменшилося на 8,7%.

Станом на 01.05.2012 в усіх категоріях господарств скоротилося поголів'я великої рогатої худоби на 0,5% (на 1,4 тис. голів), в тому числі поголів'я корів зросло на 0,6% (на 0,8 тис. голів). Також скоротилося поголів'я свиней - на 1,8% (на 5,8  тис. голів). Поголів'я  птиці зросло на 11% (на 439,2 тис. голів).

За січень-квітень 2012 року підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 916,7 млн. грн., що на 3,1% менше проти січня-квітня попереднього року. За питомою вагою у загальному обсязі будівельних робіт область посідає 5 місце в Україні, а за показникомвиробничої активності у розрахунку на одну особу наявного населення - 2 місце.

Транспортними підприємствами області за січень-квітень 2012 року перевезено вантажів на13,5% більше, ніж за січень-квітень 2011 року. Вантажооборот зменшився на 10,6%, пасажирооборот -  на 5%.

Оборот зовнішньої торгівлі товарів області за січень-березень 2012 року становив 1203,5 млн. дол. США. Обсяги експорту товарів області становили 773 млн. дол. США і збільшились порівняно з січнем-березнем 2011 року на 3,3%, імпорту - 430,5 млн. дол. США або на 83,7%.

Обсяги інвестицій в основний капітал за 2011 рік за рахунок усіх джерел фінансування склали 10,2 млрд. грн. (без ПДВ), що на 19,6% більше, ніж за 2010 рік.

Приріст обсягу іноземного капіталу в економіці області, з урахуванням  його втрат і курсової різниці, за І квартал 2012 року становив 78,5 млн. дол. США. Накопичений обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в область,  станом на 01.04.2012 склав 781,5 млн. дол. США, що на 11,3% більше від обсягу на  01.01.2012.

За січень-березень 2012 року фінансовий результат суб`єктів господарювання від звичайної діяльності до оподаткування (сальдо) становив 1,6 млрд. грн. прибутку (загальна сума прибутку -  2,1 млрд. грн., збитку - 0,5 млрд. грн.). Прибутково спрацювали 57,1% підприємств області.

Продовжують зростати надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, які за січень-квітень 2012 року склали 6,7 млрд. грн. і збільшилися у порівнянні з січнем-квітнем 2011 року на 29,1%.

До Державного бюджету надійшло 5,6 млрд. грн., що на 30,6% більше, ніж за січень-квітень 2011 року.

Місцеві бюджети за доходами (без врахування трансфертів з Державного бюджету) виконано в сумі 1,1 млрд. грн., що на 200,4 млн. грн. або на 21,9% більше,  ніж у січні-квітні минулого року.

Надходження власних коштів до Пенсійного фонду склали 1,6 млрд. грн. і зросли порівняно з січнем-квітнем 2011 року на 213,6 млн. грн. або на 15,6%.

Податковий борг до Зведеного бюджету з початку 2012 року зменшився на 3,9% і станом на 01.05.2012 склав 695 млн. грн.

За січень-квітень 2012 року середньомісячна заробітна плата, нарахована штатному працівнику, зросла на 16,3% і становила 2661 грн., що в  2,4 раза перевищує законодавчо встановлений прожитковий мінімум для працездатної особи (1094 грн.).

Реальна заробітна плата найманих працівників у січні-квітні 2012 року по відношенню до січня-квітня 2011 року зросла на 14,8%.

Станом на 01.05.2012 загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 16,8 млн. грн.

Порівняно з початком 2012 року вона зменшилась на 3,2 млн. грн. (16%), а на економічно активних підприємствах борги скоротились на 54,3% або на 2,7 млн. грн.

Основна частка заборгованості припадає на підприємства промисловості, будівництва та комунальної сфери.

Протягом січня-квітня 2012 року послугами державної служби зайнятості скористалися 45,8 тис. незайнятих трудовою діяльністю громадян або на 20,8% менше, ніж за січень-квітень 2011 року. На обліку в обласному центрі зайнятості станом на 01.05.2012 перебувало 24,8 тис. незайнятих громадян (на 26,6% менше, ніж на 01.05.2011).

Рівень безробіття станом на 01.05.2012 склав 2,7% і порівняно з відповідним періодом минулого року зменшився на 1 відсотковий пункт.

За січень-квітень 2012 року чисельність незайнятих громадян, охоплених заходами активної політики зайнятості, зменшилась на 10,5% до січня-квітня минулого року і становила 30,9 тис. осіб, з яких працевлаштовано 13,4 тис. осіб, що на 13,5% менше. Професійну підготовку та перепідготовку пройшло 6,1 тис. безробітних, що на 4,4% менше, ніж у січні-квітні 2011 року; 11,4 тис. осіб взяли участь в оплачуваних громадських роботах, що на 9,9% менше, ніж у січні-квітні 2011 року.

Новини Полтавщини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Полтаві тривають щотижневі прибирання .  Минулими вихідними суботники організували у всіх куточках міста. Цього разу об`єднання « Самопоміч» закликало всі небайдужих навести лад на Огнівці. Територія поблизу ставків – одне з популярних місць відпочинку. «Але від цього неабияк страждає довкілля – адже сміття  там полтавці залишають чимало» - каже  Ольга Гладченко. До організаторів долучилися і місцеві жителі. Потім всіх частували кашею. Раніше ми розповід...
Суспільство
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка увійшов до міжнародного щорічного рейтингу World University Rankings за рівнем викладання. У 2019 році лідерами рейтингу стали Каліфорнійський інститут технології, Гарвардський і Стенфордський університети. Лідером серед українських вишів у міжнародному щорічному рейтингу World University Rankings за рівнем викладання став Київський національний університет імені Тараса Шевченка (280 пози...
Суспільство
Співорганізатор відкриття мотосезону  – Олександр Гуменюк розповідає, що захід проходить у Полтаві п`ятий рік поспіль. Кількість учасників постійно  зростає, долучаються все нові і нові люди: «Спочатку збиралася невелика ініціативна група, коло соратників ширилося,  згодом прийняли рішення створити  клуб Moto Racers Poltava. Влітку проведемо третій байк – фестиваль у Петрівці. Що би приєднатися до нас не потрібно ніяких особливих вимог. Достатньо любити ба...
Культура
Полтава увійшла до переліку міст, де відбувся показ документального фільму «Малевич». Стрічку вже називають непересічною подією мистецького життя України. У ній - розповідь про всі етапи життєвого шляху художника. У хронологічній послідовності перед нами розгортають його українські, радянські  та закордонні сторінки. За визначенням багатьох спеціалістів, Малевич є одним із десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя в...
Культура
Дійство проходитиме  у садибі «Золота сота», що знаходиться у мальовничій Петрівці, поблизу Полтави. «Мета конкурсу – популяризація домашньої української кухні. Не ресторанних страв, не делікатесів. Це мають бути прості, родинні рецепти,  які  дійшли до нас з глибини віків від бабусь та прабабусь, або ті, які готують, скажімо, у якійсь певній місцевості» - говорить організаторка фестивалю,  власниця садиби « Золота сота» Марина Мостова. « - Хто може стати...
Суспільство
Темою обговорення на постійній комісії міської ради з питань архітектури стало ймовірне зведення  багатоповерхівки  на місці дитячого садочка по вул. Хоткевича, 9. Садочок кілька років не працює, і торік територію придбав «Полтаватрансбуд». Депутат Олег Білоножко сказав, що має 500 підписів мешканців його округу, і в жодному разі не дозволить здійснити цей план. Олена Андрусь, представник ініціативної групи жителів так коментує ситуацію, що склалася: « - Б...
Кримінал
Подія сталася у Диканському районі. У мешканця одного із сіл поліцейські вилучили 12 грамів подрібненого канабісу та пристрій для його вживання. Заборонену речовину виявили в автомобілі 36-річного чоловіка.  Ще 10 грамів коноплі поліцейські знайшли  у будинку 34-річного чоловіка під час санкціонованого обшуку. У рамках кримінальних проваджень, відкритих за фактами зберігання наркотичних засобів без мети їх збуту, призначені експертизи наркотичних засобів Р...
Культура
Лазарева субота - це одне із значущих свят православної церкви. Лазареву суботу завжди святкують в останню, шосту неділю Великого посту, перед Страсним тижнем. Віряни в цей день згадують диво воскресіння праведного Лазаря. Ця подія відбулася для зміцнення наближених і учнів перед прийдешніми сумними подіями, а також посвідчення майбутнього воскресіння всіх померлих. У церковному календарі субота воскресіння праведного Лазаря знаходиться безпосередньо перед...
Екологія
На вихідних у Полтавській області буде мінлива хмарність. За даними Sinoptik ua. у суботу і в неділю в Полтаві, Миргороді, Зінькові, Глобиному, Гадячі, Хоролі, Гребінці, Кобеляках, Кременчуці, Карлівці – без опадів. Температура повітря вночі знизиться до +1…+5, удень стовпчики термометрів піднімуться до +11…+13 градусів. Вітер східних, північних, південно-східних і північно-східних напрямків, 1-4 м/с. Наступний тиждень почнеться із змінної хмарності, сухо....
Новини по темі
У Полтаві знову провели толоку. Цього разу прибирали на Огнівці
Полтавський Національний технічний університет в рейтингу кращих університетів світу
У Полтаві стартував мотосезон (ФОТО, ВІДЕО)
Полтавці протестують проти будівництва багатоповерхівки на місці дитячого садочка
На Полтавщині державні виконавці безоплатно передали частину трикімнатної квартири благодійній організації
У Полтаві триває підготовка до купального сезону
Журналіст з Полтавщини бореться з хворобою. Необхідна допомога!
Батути та ігрові кімнати: вирішили, які літні атракціони для дітей розміщуватимуться в Сонячному парку
Мія, Юлдус, Лео, Росаріо - як полтавці називають малюків у 2019-му?
Аби парк «Перемога» знову став комфортним та затишним для містян, його планують реконструювати