Яка нерухомість має зараз найбільший попит серед українців?

Платоспроможність українців помітно впала, що призвело до того, що потенційних покупців нерухомості стало менше. А от пропозицій на сучасному ринку стало значно більше, що дозволяє тим, хто все-таки має змогу придбати квартиру, перебирати варіанти й підбирати для себе ідеальне житло.

На первинному ринку нерухомості, за словами експертів, пропозиція значно перевищує попит. На це вказує як широкий вибір елітних новобудов у Львові та області, так і величезна кількість варіантів бюджетних квартир у різних містах України – Києві, Полтаві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Луцьку тощо. Щоб побачити, скільки новобудов представлено в конкретному місті, достатньо відвідати сайти ЛУН.ua і позначити потрібні параметри. З каталогом новобудов ЛУН.ua вибирати квартиру дійсно зручно й швидко!

Українці, які вже назбирали достатню суму й планують придбати власне помешкання, найактивніше цікавляться двокімнатними квартирами економ і комфорт-класу. Значна кількість продажів припадає саме на первинний ринок – до 55%.

Таке житло має площу менше 30 квадратних метрів. За державними будівельними нормами, площа житлової кімнати в сучасні квартирі не може бути меншою 15 кв. м., кухні — 7 кв. м., санвузла — 3,8 кв. м. Нерухомість, що не відповідає цим параметрам, побудована з порушенням норм.

Зовсім недавно смарт-квартиру придбати було досить складно — малої кількості пропозицій не вистачало на всіх охочих купити таке житло. Зараз же забудовники активно здають в експлуатацію компактні апартаменти, а розкуповують їх дуже швидко. Нерухомість з маленькою площею купують не тільки для себе, а й для подальшої здачі в оренду – подібне житло має чималий попит серед орендарів через невисоку вартість.

У Києві, Львові та в інших великих містах України є вибір житла і в котеджних містечках. Хоча сказати, що в них активно купують нерухомість, не можна. Наприклад, у Київській області таких містечок більше сотні з різноманітним ціновим діапазоном. На популярність будинків впливає вартість, престижність району, віддаленість від столиці, наявність інфраструктури, а також якість дороги тощо. І якщо в Козині пропонують нерухомість по 91 тис. гривень за 1 кв. метр, то в Березівці, що знаходиться за 30 км від Києва, можна придбати котедж вже по ціні від 7-8 тис. гривень за квадратний метр.

нерухомість
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі