• Головна
  • Будинок на вул. Стрітенській, 37 у Полтаві був колишнім штабом Б.Хмельницького та М.Грушевського
15:47, 22 січня 2017 р.

Будинок на вул. Стрітенській, 37 у Полтаві був колишнім штабом Б.Хмельницького та М.Грушевського

Будинок на вул. Стрітенській, 37 у Полтаві був колишнім штабом Б.Хмельницького та М.Грушевського

Полтава зберегла цілий ряд історичних будівель, які безпосередньо пов’язані з історичними подіями впродовж останніх трьох століть. Одним з них є будинок на Стрітенській вулиці, де базувалися відомі громадські об’єднання та в якому перебували видатні українці.

У будинку по вул. Стрітенській містився штаб Першого українського козацького полку ім. Гетьмана Богдана Хмельницького. З того часу в будівлі розташувався український штаб. Згодом, у 1917-1918 роках це приміщення активно використовувалося для утвердження поміж населення національної свідомості. У роботі Українського клубу також брав участь вчений, громадський і державний діяч Михайло Грушевський. На його честь на будинку нещодавно була споруджена меморіальна дошка, яка увінчує його факт перебування у клубі Полтави.

20 січня 2017 року в Полтаві відбулася презентація книги про події, пов’язані з Українським клубом, яка пройшла у приміщенні Краєзнавчого музею. Захід був присвячений 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #будинок #штаб
Останні новини
ТОП новини
«Про цю «пам’ятку» знають навіть у США»: коли з подвір’я пенсіонерки у Полтаві вдруге приберуть «гору» сміття, яку видно з Білої Альтанки
«Брав» Берлін, «отримав» Полтаву»: що чекає на радянській танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор"
У Полтаві на "Хитрому ринку" продають полуницю по 115 грн, а за черешню "просять" від 100 грн
Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...