08:16, 29 травня 2012 р.

День блакитних шоломів

Сьогодні вшановують Федора–житника. Колись вважали, що саме цього дня варто сіяти жито (що важко повірити), примовляючи: «Роди, Боже, жито гоже, а без гороху проживемо потроху». Також цього дня підмічали: «Кінець травня дощовий – буде мало фруктів».

За церковним календарем 29 травня вшановують преподобних Касіана і Лаврентія Комельських, преподобного Єфрема, святителя Олександра, мучеників Віта, Модеста, блаженну отроковицю Музу, преподобного Федора Освяченого, преподобних Отців вбитих у Лаврі, святого Савви.

Іменинниками 29 травня є Кас'ян, Олександр, Лаврентій, Модест, Муза.

29 травня 1738 року в Петербурзі видано царський указ про заборону козакам і селянам Слобідської України переходити в Гетьманщину та в Росію - одна з перших спроб закріпачити вільний козацький народ.

29 травня 1964 року в Києві відкрили найбільший у СРСР ботанічний сад. Він носить ім'я його натхненника і засновника - академіка Миколи Гришка, який народився у Полтаві 1901 року.

29 травня 1990 року 40 європейських держав, Європейський інвестиційний банк і Європейська економічна спільнота уклали угоду про створення Європейського банку реконструкції та розвитку.

29 травня також відзначають Міжнародний день миротворців ООН. Нагадаємо, що українські військові-миротворці брали участь у операціях ООН в Європі, Африці та Азії. Ми поздоровляємо мужніх хлопців, які ризикують життям заради інших людей.

Оголошення
live comments feed...