• Головна
  • Що припас нам сьогодняшній день?
08:15, 28 травня 2012 р.

Що припас нам сьогодняшній день?

28 травня у народі колись вшановували Пархома, про якого говорили: «Прийшов Пархом – тішся теплом». Помітили, якщо день на Пархома теплий, то все літо має бути теплим.

За церковним календарем 28 травня вшановують Пархомія Великого, святителя Ісайю, благовірного царевича Дмитрія (це навколо його таємничого вбивства крутилася історія трьох держав - Речі Посполитої, Московського царства і Швеції наприкінці XVI-початку XVII століття).

Іменинниками 28 травня є Дмитро, Пархом, Анастасія, Макар.

28 травня 1812 року було підписано Бухарестський мирний договір, за яким Бессарабія перейшла до складу Російської імперії. Нагадаємо, що до складу Бессарабії входила частина сучасних Чернівецької та Одеської областей.

28 травня 1918 року Володимир Ленін (був такий) підписав декрет про створення прикордонної охорони у РРФСР. Саме до нього повернувся попередній президент Віктор Ющенко, який служив у прикордонних військах, зробивши 28 травня Днем прикордонника в Україні (раніше день прикордонника відзначали 4 листопада).

А через п'ять років генеральний прокурор США оголосив, що жінки мають право носити штани де завгодно й коли їм це заманеться.

28 травня 1985 року київське «Динамо» забило свій 2000-й гол у чемпіонатах СРСР.

28 травня 1997 року в Києві голови урядів України й Росії підписали пакет документів про базування й розподіл Чорноморського флоту. Нагадаю, що прем'єром України тоді був Павло Лазаренко.

Оголошення
live comments feed...