10:00, 11 січня 2017 р.
Непрозорі закупівлі КАТП-1628 Полтави
Декілька місяців тому КАТП-1628 провело закупівлю палива майже на мільйон гривень в обхід проведення відкритих торгів по тендеру.
КП КАТП-1628 – це полтавське комунальне підприємство, яке займається збиранням та утилізацією сміття у місті. Час від часу КАТП-1628 проводить закупівлю бензину та дизельного палива для роботи сміттєприбиральної техніки.
Декілька місяців тому КАТП-1628 провело закупівлю палива майже на мільйон гривень в обхід проведення відкритих торгів по тендеру, застосувавши спрощену переговорну процедуру.
Це фактично може означати, що КАТП-1628 провели закупівлю палива дуже швидко та за дуже високою ціною через того постачальника, який був «вигідний» у цій схемі.
Ситуацію зі цією процедурою проаналізувала юристка, аналітик ProZorro — Інституту аналітики та адвокації, яка спеціалізується у питанях тендерних закупівель, Поліна Завадська: «Обгрунтував замовник (КАТП-1628) термінову закупівлю в обхід тендерних торгів тим, що, якщо не закупиться паливо для транспорту, то комунальне підприємство не зможе вчасно вивезти сміття з контейнерів. Все це нібіто може призвести до екологічної катастрофи у місті. Але виникає питання – чому ж тоді замовник все таки своєчасно не провів тендер і не закупив паливо у необхідні строки згідно з нормами чинного законодавства?».
Ми спробували розібратися – на що спирається КАТП-1628, здійснивши цю закупівлю в обхід проведення відкритих торгів по ProZorro.
Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко вважає, що «оскільки це підприємство має безперервний цикл роботи, воно далі пішло законним шляхом, – щоб у нас у місті не сталася екологічна катастрофа. Моя точка зору – там все законно».
Керівник КАТП-1628 Тарас Бойко стверджує, що «провівши процедуру по закупівлі за спрощеною схемою, КАТП посилається на надзвичайну ситуацію у місті (екологічну катастрофу), тому що проведення закупівлі за спрощеною схемою дозволяється законом у випадку надзвичайного стану».
Але ж надзвичайного стану (починаючи з 01 січня 2016 року та до проведення тендеру) відповідно до інформації ГУ ДСНС України в Полтавській області – у той час у Полтаві не було.
До того ж, у відповіді на наш запит КАТП-1628 не надало жодних документів, які б свідчилипро підстави здійснити закупівлю палива за спрощеною процедурою.
Підсумовуючи цю ситуацію, маємо наступні факти:
- антимонопольний комітет Полтаського обласного територіального управління підтвердив, що КАТП-1628 порушило основні принципи проведення державних закупівель, провівши дану процедуру.
- але представники КАТП-1628 продовжують заперечувати порушення норм законодавства.
«Наведені факти свідчать про можливу наявність корупційної складової, а також необґрунтованого витрачання бюджетних коштів майже на мільйон гривень», – коментує юристка, аналітик ProZorro Поліна Завадська.
- See more at: http://hromadske.poltava.ua/programs/152#sthash.dG9CG2Oj.dpuf
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
7
10:41, 1 грудня
22:50, 30 листопада
25
live comments feed...