Полтавська міська влада перешкоджає роботі полтавських ОСББ

Півроку тому більш, ніж 60 полтавських будинків утворили ОСББ. Їхні керівники й досі не можуть отримати документи на свої будинки від органів міської влади, а саме від КП ЖЕО №2. Будинки вже більше ніж півроку знаходяться на балансі ЖЕО, незважаючи на те, що законом передбачено передачу документів співвласникам ОСББ протягом трьох місяців.

Співвласниками ОСББ є близько 30-и тисяч полтавських мешканців і вони стикнулися з рядом проблем, пов’язаних з управлінням своїми будинками. Зокрема, виникають проблеми з укладанням договорів із сервісними підприємствами, наприклад, з комунальним підприємством стосовно вивозу сміття.

Головне, люди не можуть отримувати субсидії на рахунок новостворених ОСББ, які передбачені державою. Уже декілька місяців держава перераховує пільгові субсидії для обслуговування будинків та їхньої прибудинкової території, які мали б бути на рахунку ОСББ, на рахунок ЖЕО №2 як балансоутримувача.

«На нашу думку, субсидії і пільги повинні перераховуватися людям, а не балансоутримувачам», – вважає голова ОСББ Сотий 59/2 Володимир Латиш.

Міська влада ж не поспішає передавати в управління ОСББ будинки  від ЖЕО №2, мотивуючи це тим, що  вона не знає, як саме це зробити.

Ми звернулися  за роз’ясненням до заступника міського голови Олексія Чепурка, який опікується питаннями житлово-комунального господарства.

Раніше Олексій Чепурко спілкувався з даного питання з інтернет-виданням Трибуна (https://tribuna.pl.ua/news/miska-vlada-vs-osbb-hto-i-chomu-galmuye-protses/):

«ЖЕО №2 має сплатити до державної казни податки на прибуток (від залишкової вартості обєктів) при передачі об’єктів з балансу ЖЕО на баланс ОСББ. Це мільйони гривень на податки з міського бюджету, – прокоментував він. – Також ми направили листа до нашого головного полтавського управління ДФС за розясненням, щоб у законному полі вирішити цю справу».

У юристки Віти Мосієнко свій погляд на дану ситуацію.

«Яке роз’яснення потрібно юристам міської влади, якщо все, що їм потрібно – діяти в рамках законів «Про особливості реалізації права власності у багатоквартирних будинках» та «Про Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», які передбачають списання будинків з балансу та передачу їх в управління ОСББ без будь-якого оподаткування? – вважає Віта Мосієнко. – Щоб заплутати співвласників багатоквартирних будинків та затягнути час, міська влада вдається до маніпуляцій»

Що ж відбувається далі?

Від імені виконавчого комітету Полтавської міської ради до Головного управління ДФС у Полтавській області було надіслано запит такого змісту:

«За рішенням Полтавської міської ради виникла необхідність передати об’єкти з балансу ЖЕО№2 на баланс Управління майном комунальної власності міста.

Які податкові наслідки  матиме ця операція?»

Отже, у цій схемі виникає третя особа – Управління майном комунальної власності міста.

Чому ж ЖЕО№2 не може передати ці будинки в управління ОСББ без оподаткування на мільйони гривень? Навіщо такі складнощі? Навіщо посередник у цій без того непростій схемі?

Ми звернулись до Головного управління ДФС у Полтавській області за роз’ясненнями. В Управлінні нам підтвердили інформацію про те, що вони надали відповідь міськвиконкому про необхідність оподаткування процедури передачі будинків з балансу ЖЕО № 2 на баланс Управління майном міста.

Розібратися в тонкощах листування міської влади та Головного управління ДФС у Полтавській області було непросто. Після проведеного аналізу ситуація виглядає наступним чином.

У мерії не поспішають передавати будинки в управління власникам ОСББ, посилаючись на роз’яснення від полтавського управління ДФС, яке вказує на необхідність сплачувати податки. За словами Олексія Чепурка, йдеться про  мільйони гривень на податки з місцевого бюджету, які, начебто, складно сплатити сьогодні.

«Але ж у запиті за роз’ясненням, на який посилався Олексій Чепурко, йшлося про те, як передати будинки зовсім не в управління ОСББ, а на баланс управління майном комунальної власності. Ось тому Головне управління ДФС і відповідає про необхідність оподаткування. Запит складений саме так, як було потрібно міській владі для того, щоб отримати потрібну їм відповідь, яка б робила передачу будинків в управління ОСББ фактично неможливою за відсутністю коштів у бюджеті ЖЕО для сплати податків, – зазначає юристка Віта Мосієнко

Ця б історія могла б перебувати в замороженому стані ще довго. Проте нам вдалося отримали копію кінцевої відповіді від Державної фіскальної служби України, яка прояснила ситуацію.

Державна фіскальна служба України відповіла ЖЕО№2, що при передачі об’єктів з балансу в управління ОСББ оподаткування на прибуток немає.

«Це означає, що той факт, яким оперує міська влада, нібито ЖЕО має сплатити мільйони до міської казни,не має юридичної сили. Жодного оподаткування при списанні будинків та подальшій передачі їхньої технічної документації в оперативне управління ОСББ як неприбуткової організації немає, і  відмова міської влади від передачі цих будинків в управління ОСББ є безпідставною», – вважає юристка Віта Мосієнко.

Голова ОСББ Сотий 59/2 Володимир Латиш підсумовує:

«Отже, після створення та реєстрації ОСББ співвласники багатоквартирних будинків стикаються з рядом проблем внаслідок маніпулювання Полтавською міською радою такими поняттями:

«передача з балансу на баланс»,

«передача з балансу в управління»,

 «списання будинку з балансу»,

«зняття будинку з балансу»,

«передача документації на багатоквартирний будинок»,

«відчуження комунального майна» та ін.

У зв’язку з цим співвласники позбавляються можливості ефективно управляти  своїми будинками».

З моменту утворення більшості ОСББ м. Полтави пройшло більш ніж півроку, а міська влада і досі гальмує процес передачі управління житловими будинками, знаходячи різні причини для цього. На думку голів ОСББ та юристів, тому є декілька причин.

Перша ймовірна причина – те, що КП ЖЕО № 2 за будинки, які створили ОСББ, продовжує отримувати нарахування за субсидіями на свій рахунок і може використовувати ці кошти на свої потреби (на адміністрування своєї діяльності, а зовсім не на утримання цих будинків).

Друга можлива причина – ті кошти, які виділялись у минулому році на ремонт будинків (покрівля, ліфти, під’їзди, стояки), були спрямовані на ремонт будинків, які з часом будуть передані виконавчим комітетом «своїм» приватним управлінським компаніям. Адже приватні управлінські компанії – це саме ті компанії, які мають замінити у недалекому майбутньому ЖЕО.

Третя можлива причина – те, що деякі будинки та їхні комунікації знаходяться в аварійному стані. Наприклад, в мікрорайоні Левада в деяких будинках фекальні каналізації підведені в дощову каналізацію, подекуди відсутні блискавковідводи, і електричні системи місцями не відповідають вимогам щодо безпечної експлуатації. Неналежний технічний стан має бути відображений в документах, але органи міської влади, які відповідають за технічну справність будинків та комунікацій, не поспішають задокументовувати аварійний стан деяких будинків, маючи намір по факту перекласти всі ці проблеми на голів ОСББ.

Тож наразі полтавські мешканці, які створили ОСББ, фактично не можуть ефективно розпоряджатися ними. ОСББ у Полтаві знаходяться у «паралізованому» стані.

«Між тим, міська влада продовжує відповідати власникам багатоквартирних будинків, що це питання буде ще доопрацьовуватися та продовжує гальмувати процес», – зауважує голова ОСББ Альтанка, 4 Сергій Машковський.Полтавське Громадське ТБ
Полтава ОСББ влада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
386 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Щойно у Полтавському апеляційному суді завершилося засідання у справі Наталії Саєнко. Прокуратура та адвокати родини Левченків клопотали, аби обвинувачену знову взяли під цілодобовий домашній арешт. Аргументували це тим, що вона може вчиняти тиск на свідків та потерпілих. Впродовж трьох годин суддя Олександр Захожай та його колеги вислуховують сторони у справі. Потім йдуть до нарадчої кімнати. І приблизно через півгодини оголошують рішення. Наталія Саєнко...
Екологія
На  своїй сторінці Фейсбук Наталка Діденко розповіла, якої погоди слід очікувати найближчими днями. Зокрема, вона радить завтра прихопити з собою шапку:  " - Рівнодення весняне прийшло, день почав набирати оберти. Це - прекрасно.21 березня в Україні буде без опадів, із сонечком та помірним теплом. Протягом дня очікується +7+12 градусів, на Півдні до +14 градусів. Північно-західний вітер може бути завтра поривчастим. Візьміть тонку шапочку у торбу. У Києві...
Кримінал
У Полтавському обласному апеляційному суді розглядатимуть апеляцію родини Левченків щодо повернення підозрюваної Наталії Саєнко під цілодобовий домашній арешт. Нагадаємо, нещодавно підозрюваній Наталії Саєнко Шевченківський районний суд міста Полтави замінив запобіжний захід ( цілодобовий домашній арешт) на домашній арешт у нічний час. Через кілька днів після судового засідання жінку побачили у Києві на одному з бізнесових заходів. Як виявилося, вона мала...
Кримінал
Поліція Полтавщини  під процесуальним керівництвом прокуратури, виявила  злочинну  групу , яка обгрунтовано підозрюється у збуті наркотичних засобів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив начальник ГУ НП в Полтавській області Андрій Замахін: « Двоє осіб затримані та вживаються заходи щодо затримання інших. До двох кілограмів наркотичних речовин, три одиниці зброї та інші речові докази виявили та вилучили працівники управління протидії наркозлочиннос...
Суспільство
Кілька хвилин тому перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький повідомив про свою відставку . На своїй сторінці Фейсбук він пише:  " Я прийняв рішення піти у відставку. Це моя чітка і остаточна позиція. Я не дозволю, щоб моя посада була приводом для спекуляцій. Я йду з чистою совістю і чітким розумінням — за останні 4 роки Полтавщина стала одним з найефективніших регіонів України. За цей час ми зробили багато. Ми налагодили повне взаєморозуміння з депутат...
Екологія
Держрибагентство ініціювало всеукраїнську акцію, присвячену прибиранню водойм та берегів. Полтавський рибоохоронний патруль підтримує її та закликає долучитися всіх небайдужих.   Акція  відбудеться 23 березня о 10:00 в усіх регіонах України. Так, працівники Держрибагентства та його територіальних управлінь будуть прибирати береги водойм. До участі запрошують громадськість, представників ЗМІ та усіх, хто готовий допомогти очистити береги водойм від сміття....
Суспільство
Наближається дата чергових виборів Президента України. Кожен громадянин, який не здатний самостійно пересуватися, має право проголосувати не на дільниці, а за місцем перебування. Про це у списку виборців повинна бути окрема помітка «НСП» - не здатний самостійно пересуватися. Для того, щоб у списку виборців з`явилася відмітка «НСП» необхідно звернутися до дільничної виборчої комісії із заявою та медичною довідкою про стан здоров`я. Особа, яка тимчасово не з...
Суспільство
Сьогодні відбулося засідання виконкому Полтавської міської ради. На початку  начальник управління соціального розвитку Наталія Бондаренко звітувала про виконання Програми соціального захисту населення міста «Турбота» за 2018 рік. Протягом минулого року на виконання Програми «Турбота» було виділено  74 мільйони 400 тисяч гривень на різні види допомог та виплат мешканцям міста. Цьогоріч  «Турбота» продовжує діяти. Зокрема, депутати ухвалили рішення, що стосу...
Кримінал
За добу в Полтавській області до поліції надійшло 101 повідомлення про злочинні посягання. Зокрема, за вказаний період зареєстровано: - 1 розбій; - 9 крадіжок;  -1 незаконне заволодіння автомототранспортом; - 3 шахрайства; - 3 факти незаконного обігу зброї; - 3 наркозлочини. За добу в області померли 44 особи (1 самогубство). - 1 ДТП: 2 особи травмовані Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування з...