Полтавська міська влада перешкоджає роботі полтавських ОСББ

Півроку тому більш, ніж 60 полтавських будинків утворили ОСББ. Їхні керівники й досі не можуть отримати документи на свої будинки від органів міської влади, а саме від КП ЖЕО №2. Будинки вже більше ніж півроку знаходяться на балансі ЖЕО, незважаючи на те, що законом передбачено передачу документів співвласникам ОСББ протягом трьох місяців.

Співвласниками ОСББ є близько 30-и тисяч полтавських мешканців і вони стикнулися з рядом проблем, пов’язаних з управлінням своїми будинками. Зокрема, виникають проблеми з укладанням договорів із сервісними підприємствами, наприклад, з комунальним підприємством стосовно вивозу сміття.

Головне, люди не можуть отримувати субсидії на рахунок новостворених ОСББ, які передбачені державою. Уже декілька місяців держава перераховує пільгові субсидії для обслуговування будинків та їхньої прибудинкової території, які мали б бути на рахунку ОСББ, на рахунок ЖЕО №2 як балансоутримувача.

«На нашу думку, субсидії і пільги повинні перераховуватися людям, а не балансоутримувачам», – вважає голова ОСББ Сотий 59/2 Володимир Латиш.

Міська влада ж не поспішає передавати в управління ОСББ будинки  від ЖЕО №2, мотивуючи це тим, що  вона не знає, як саме це зробити.

Ми звернулися  за роз’ясненням до заступника міського голови Олексія Чепурка, який опікується питаннями житлово-комунального господарства.

Раніше Олексій Чепурко спілкувався з даного питання з інтернет-виданням Трибуна (https://tribuna.pl.ua/news/miska-vlada-vs-osbb-hto-i-chomu-galmuye-protses/):

«ЖЕО №2 має сплатити до державної казни податки на прибуток (від залишкової вартості обєктів) при передачі об’єктів з балансу ЖЕО на баланс ОСББ. Це мільйони гривень на податки з міського бюджету, – прокоментував він. – Також ми направили листа до нашого головного полтавського управління ДФС за розясненням, щоб у законному полі вирішити цю справу».

У юристки Віти Мосієнко свій погляд на дану ситуацію.

«Яке роз’яснення потрібно юристам міської влади, якщо все, що їм потрібно – діяти в рамках законів «Про особливості реалізації права власності у багатоквартирних будинках» та «Про Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», які передбачають списання будинків з балансу та передачу їх в управління ОСББ без будь-якого оподаткування? – вважає Віта Мосієнко. – Щоб заплутати співвласників багатоквартирних будинків та затягнути час, міська влада вдається до маніпуляцій»

Що ж відбувається далі?

Від імені виконавчого комітету Полтавської міської ради до Головного управління ДФС у Полтавській області було надіслано запит такого змісту:

«За рішенням Полтавської міської ради виникла необхідність передати об’єкти з балансу ЖЕО№2 на баланс Управління майном комунальної власності міста.

Які податкові наслідки  матиме ця операція?»

Отже, у цій схемі виникає третя особа – Управління майном комунальної власності міста.

Чому ж ЖЕО№2 не може передати ці будинки в управління ОСББ без оподаткування на мільйони гривень? Навіщо такі складнощі? Навіщо посередник у цій без того непростій схемі?

Ми звернулись до Головного управління ДФС у Полтавській області за роз’ясненнями. В Управлінні нам підтвердили інформацію про те, що вони надали відповідь міськвиконкому про необхідність оподаткування процедури передачі будинків з балансу ЖЕО № 2 на баланс Управління майном міста.

Розібратися в тонкощах листування міської влади та Головного управління ДФС у Полтавській області було непросто. Після проведеного аналізу ситуація виглядає наступним чином.

У мерії не поспішають передавати будинки в управління власникам ОСББ, посилаючись на роз’яснення від полтавського управління ДФС, яке вказує на необхідність сплачувати податки. За словами Олексія Чепурка, йдеться про  мільйони гривень на податки з місцевого бюджету, які, начебто, складно сплатити сьогодні.

«Але ж у запиті за роз’ясненням, на який посилався Олексій Чепурко, йшлося про те, як передати будинки зовсім не в управління ОСББ, а на баланс управління майном комунальної власності. Ось тому Головне управління ДФС і відповідає про необхідність оподаткування. Запит складений саме так, як було потрібно міській владі для того, щоб отримати потрібну їм відповідь, яка б робила передачу будинків в управління ОСББ фактично неможливою за відсутністю коштів у бюджеті ЖЕО для сплати податків, – зазначає юристка Віта Мосієнко

Ця б історія могла б перебувати в замороженому стані ще довго. Проте нам вдалося отримали копію кінцевої відповіді від Державної фіскальної служби України, яка прояснила ситуацію.

Державна фіскальна служба України відповіла ЖЕО№2, що при передачі об’єктів з балансу в управління ОСББ оподаткування на прибуток немає.

«Це означає, що той факт, яким оперує міська влада, нібито ЖЕО має сплатити мільйони до міської казни,не має юридичної сили. Жодного оподаткування при списанні будинків та подальшій передачі їхньої технічної документації в оперативне управління ОСББ як неприбуткової організації немає, і  відмова міської влади від передачі цих будинків в управління ОСББ є безпідставною», – вважає юристка Віта Мосієнко.

Голова ОСББ Сотий 59/2 Володимир Латиш підсумовує:

«Отже, після створення та реєстрації ОСББ співвласники багатоквартирних будинків стикаються з рядом проблем внаслідок маніпулювання Полтавською міською радою такими поняттями:

«передача з балансу на баланс»,

«передача з балансу в управління»,

 «списання будинку з балансу»,

«зняття будинку з балансу»,

«передача документації на багатоквартирний будинок»,

«відчуження комунального майна» та ін.

У зв’язку з цим співвласники позбавляються можливості ефективно управляти  своїми будинками».

З моменту утворення більшості ОСББ м. Полтави пройшло більш ніж півроку, а міська влада і досі гальмує процес передачі управління житловими будинками, знаходячи різні причини для цього. На думку голів ОСББ та юристів, тому є декілька причин.

Перша ймовірна причина – те, що КП ЖЕО № 2 за будинки, які створили ОСББ, продовжує отримувати нарахування за субсидіями на свій рахунок і може використовувати ці кошти на свої потреби (на адміністрування своєї діяльності, а зовсім не на утримання цих будинків).

Друга можлива причина – ті кошти, які виділялись у минулому році на ремонт будинків (покрівля, ліфти, під’їзди, стояки), були спрямовані на ремонт будинків, які з часом будуть передані виконавчим комітетом «своїм» приватним управлінським компаніям. Адже приватні управлінські компанії – це саме ті компанії, які мають замінити у недалекому майбутньому ЖЕО.

Третя можлива причина – те, що деякі будинки та їхні комунікації знаходяться в аварійному стані. Наприклад, в мікрорайоні Левада в деяких будинках фекальні каналізації підведені в дощову каналізацію, подекуди відсутні блискавковідводи, і електричні системи місцями не відповідають вимогам щодо безпечної експлуатації. Неналежний технічний стан має бути відображений в документах, але органи міської влади, які відповідають за технічну справність будинків та комунікацій, не поспішають задокументовувати аварійний стан деяких будинків, маючи намір по факту перекласти всі ці проблеми на голів ОСББ.

Тож наразі полтавські мешканці, які створили ОСББ, фактично не можуть ефективно розпоряджатися ними. ОСББ у Полтаві знаходяться у «паралізованому» стані.

«Між тим, міська влада продовжує відповідати власникам багатоквартирних будинків, що це питання буде ще доопрацьовуватися та продовжує гальмувати процес», – зауважує голова ОСББ Альтанка, 4 Сергій Машковський.Полтавське Громадське ТБ
Полтава ОСББ влада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
386 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Літні майданчики «схуднуть», МАФи зникнуть, а столітня бруківка залишиться. Такі результати сьогоднішньої наради влади з підприємцями-власниками кав’ярень і магазинів по вулиці Соборності. У наступному році її чекає масштабна реконструкція, повністю змінить зовнішній вигляд ділянка від підземного переходу «Злато місто» до Соборного майдану:   Наразі усі підприємці погодилися демонтувати свої літні майданчики протягом найближчого часу, а головний інженер пр...
Пригоди
Пожежа сталася 22-го жовтня неподалік села Полив’яне у Миргородському районі. Загорівся вантажний автомобіль DAF, який перевозив 27 тон кукурудзи. Близько години бійці 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини гасили вогонь. Полум’я загасили, проте пожежа встигла знищити салон та двигун вантажівки. Причіп і кукурудзу у ньому вдалося врятувати. Про це повідомляє сайт ДСНС України у Полтавській області. Нагадаємо, раніше на Полтавщині загасили палаючу лазню.
Суспільство
Нагадаємо, перед сесією Полтавської обласної ради, яка відбувалася 19-го жовтня у селищі Шишаки, колишнього журналіста, а зараз – кандидата у Президенти – Дмитра Гнапа облили нечистотами із відра невідомі особи. Сам Гнап одразу написав про це на своїй Фейсбук-сторінці: «Чудовий ранок, друзі. Сесія Полтавської облради зустрічає нас тітушками та відром нечистот. Депутати забарикадувалися в середині і збираються продовжити дерибан газових родовищ. Намагаємося...
Кримінал
23-го жовтня подвійна крадіжка сталася у Великій Багачці на Полтавщині. Із перукарні та сусіднього офісного приміщення невідомий вкрав електроприлади та комп’ютерну техніку. Після звернення до поліції правоохоронці досить швидко відшукали крадія. Ним виявився 39-річний місцевий житель, який заліз до офісних приміщень через вікно. Усе викрадене поліцейські у чоловіка вилучили і незабаром повернуться власникам. За фактом порушили кримінальну справу за части...
Культура
З 20 жовтня по 25 листопада у Полтаві відбуватиметься абсолютно унікальна подія – інтерактивна виставка роботів і новітніх технологій. Кожен відвідувач виставки зможе отримати інформацію про експонати виставки від працівників залу, які, окрім всього, зможуть навчити усіх бажаючих управляти роботами. На виставці «Місто роботів» будуть представлені інтелектуальні роботи, з якими можна спілкуватись, грати або управляти голосовими командами. Також відвідувачі...
Культура
Вже 3 листопада у Villa Крокодила відбудеться довгоочікуваний концерт гурту KAZKA. 0532 розіграє для вас 2 квитки на своїй сторінці у Фейсбук! Для того, щоб взяти участь у розіграші, треба виконати дві прості умови: 1. Зайти за цим посиланням https://www.0532.ua/afisha/full/11101 і натиснути зелену кнопку «Я рекомендую»2. Вподобати пост, зробити перепост допису на свою сторінку, бути підписаним на 0532 у ФБ. Уважно виконуйте всі умови конкурсу!! Розіграш з...
Пригоди
Трагічна пригода сталася 22-го жовтня у Кременчуці. 6-річний хлопчик перекинув на себе ємність із окропом. Внаслідок цього дитина отримала опіки правої ноги І-ІІ ступеню. Хлопчика госпіталізували до місцевої лікарні у стані середньої тяжкості. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту населення.   Нагадаємо, раніше на Полтавщині госпіталізували дитину із рукою у м'ясорубці.
Суспільство
Управління Служби безпеки України в Полтавській області попередила полтавців про небезпеку з боку диверсантів і терористів. Тому силовики закликали нас бути пильними і відповідальними. СБУ просить полтавців інформувати правоохоронців у випадках: появи в регіоні осіб, які проявляють підвищений інтерес до військових об'єктів, місць масового перебування людей, підприємств, об'єктів транспортної інфраструктури, будівель органів державної влади та місцевого сам...
Суспільство
На сьогодні найбільш поширене захворювання очей – катаракта. Які причини цієї хвороби й методи лікування? Ці та інші питання стали предметом нашої розмови з головним лікарем офтальмологічного центру «Іріс», офтальмохірургом вищої категорії Тетяною Вікторівною Д’яконовою. – Тетяно Вікторівно, що це за захворювання – катаракта, та які причини її появи? – Катаракта – це помутніння кришталика – лінзи, розташованої всередині ока між райдужкою і склоподібним тіл...