Кількість ОТГ на Полтавщині збільшиться удвічі

Із початку наступного року у Полтавській області діятиме 24 об’єднані територіальні громади — 2 міські, 6 селищних та 16 сільських.

 Про підсумки першого року роботи та перспективи ОТГ розповіла під час апаратної наради у голови ОДА директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко.

«Маємо рішення сесії щодо створення Рокитянської та Великобагачанської ОТГ Великобагачанського району. Крім того, є рішення сесії Бутенківської ОТГ Кобеляцького району. Також перші вибори очікують Новогалещинська, Дмитрівська та Сенчанська тергромади. Тож уже на початку 2017 року на базі 81 місцевої ради діятиме 24 об’єднані територіальні громади», -  прокоментувала Інна Іщенко

Серед перешкод, які заважають створенню об’єднаних громад, Інна Іщенко назвала спротив сільських, селищних голів, які побоюються виборів і втратити свої посади, неврегульовані на законодавчому рівні моменти щодо змін меж районів, коли об’єднуються громади із сусідніх районів, та порядку добровільного приєднання до вже утворених тергромад.

Натомість серед плюсів, які на практиці оцінили громади, що об’єдналися, керівник департаменту назвала збільшення фінансових ресурсів і можливість самостійно вирішувати нагальні проблеми. Так, за 10 місяців доходи бюджетів з трансферами у 12 ОТГ, створених рік тому, збільшились у 4 рази.

Щоправда, молодим громадам бракує довгострокових інвестиційних проектів,  які б у перспективі збільшували їхні доходи в майбутньому. Ключові напрямки  реалізованих проектів — це  розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, капітальний ремонт і реконструкція дошкільних, загальноосвітніх, медичних та культурних закладів.

Питання стану місцевих доріг — серед пріоритетів більшості громад. Тож, громади активно розпочали поточні та капітальні ремонти дорожнього покриття, облаштування тротуарних доріжок.

Реал__зовано б__льше 110 проект__в
Реал__зовано б__льше 110 проект__в

Увага приділяється і матеріально-технічному забезпеченню дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів,  облаштуванню зон відпочинку дітей.

Одне із завдань на наступний рік — запровадження Стратегічного планування соціально-економічного розвитку ОТГ, зауважила Інна Іщенко.

Голова ОДА Валерій Головко озвучив ще декілька завдань на наступний рік. Головне з них — кадрове. Йдеться про працевлаштування фахівців нинішніх райдержадміністрацій, які за рік перестануть існувати. Зокрема, і щодо їхньої роботи в ОТГ.

Ф__нансов__ результати 12 ОТГ
Ф__нансов__ результати 12 ОТГ

«Я розумію, що на початку процесу створення тергромад деякі адміністрації заважали об’єднанню й таким чином спричиняли конфлікт з ОТГ. Тому тепер у громадах не хочуть брати на роботу працівників РДА. Проте там є висококласні фахівці, які можуть допомогти громадам, що сьогодні відчувають кадровий голод. І це завдання головам райдержадміністрацій, які повинні брати активну участь у створенні об’єднаних територіальних громад і всіляко їм допомагати», — розповів Валерій Головко.

ОТГ Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі