Пенсійний фонд із січня переходить на централізовану систему нарахування пенсій

На січень 2017 року у Пенсійному фонді заплановано декілька нововведень.

Як повідомив на щотижневій апаратній нараді в голови ОДА перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко, з 1 січня 2017 рокуйого відомство переходить на нову централізовану платформу нарахування пенсій з центром в Києві на базі Пенсійного фонду України.

Нововведення передбачають значне скорочення термінів призначення і виплати пенсій, підвищення якості надання пенсійних послуг, поступовий відхід від паперової обробки пенсійної документації, оцифрування архівів, які займають великі площі, та, як результат, значну економію адміністративних видатків, які надалі будуть спрямовані на виплату пенсій.

Окрім того, з січня розпочинається другий етап реорганізації територіальних органів Пенсійного фонду. Відповідне рішення було прийнято на рівні Уряду. У його рамках на Полтавщині буде об’єднано ще 8 районних управлінь Фонду та  скорочено 60 працівників управлінського апарату з числа керівного складу.

— Процес злиття не вплине на якість надання пенсійних послуг, оскільки в кожній з адміністративно-територіальних одиниць області і, при потребі, в об’єднаних територіальних громадах, залишаються функціонувати або будуть створені територіальні підрозділи з обслуговування громадян (фронт-офіси), — прокоментував  Володимир Носенко. — Ми проводимо відповідну роз’яснювальну роботу. Проте без конфліктів не обходиться. Наприклад, у Пирятинському районі виникають конфлікти в трудових колективах, місцевих радах та громадських організаціях, які надсилають звернення до вищих органів державної влади з вимогою об'єднати два управління Фонду (Гребінківське і Пирятинське)  з центром у Пирятині.

"Після того, як запрацює нова комп’ютерна система, людина звертатиметься до органів Пенсійного фонду лише один раз, її документи оцифрують і далі спілкування відбуватиметься в он-лайн режимі. Навіть повідомлення про розмір пенсії та її розмір надсилатиметься у вигляді смс", — додав Володимир Носенко.

Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управл__ння Пенс__йного фонду України в Полтавськ__й област__
Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управл__ння Пенс__йного фонду України в Полтавськ__й област__

Натомість голова Полтавської ОДА Валерій Головко попрохав керівництво Пенсійного фонду ще до запровадження нововведень зробити спілкування з їхньою структурою для мешканців області комфортним. Принаймні на регіональному рівні

"Щоб зворотній зв’язок йшов від відділення, людина знала, коли отримає потрібну їй інформацію, а не оббивала пороги кабінетів, ходила до вас знову й знову. І для цього не потрібно нової комп’ютерної системи. Достатньо бажання і вашого наказу по фонду стосовно формату спілкування", - прокоментував Валерій Головко

Валер__й Голвоко
Валер__й Голвоко

Говорили й про багаторічну практику, коли у сільській місцевості пенсію розносить листоноша. Йшлося саме про безпеку останніх, зважаючи на криміногенну ситуацію та часті випадки нападу на листонош. Володимир Носенко зауважив, що полтавці з цього приводу вже  вносили пропозиції до Пенсійного фонду України. Проте там створення нової структури, яка б займалася доставкою пенсії, вважають економічно недоцільним. 

ПенсійнийФонд Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі