Рівень захворювання серед дітей на Полтавщині знизився на 65%

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак прокоментував, що епідемія грипу на Полтавщині пішла на спад

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак заявив, що за останній тиждень тенденція змінилася в позитивний бік.

"Ситуацію моніторили потижнево і на 48-му тижні мали тенденцію до зростання захворюваності на грип та ГРВІ. Полтавщина подолала епідпоріг, але не вся область, а лише деякі території. Йдеться про 16 районів. Також різке зростання кількості хворих на початку епідемії у попередні тижні фіксувалося у Кременчуці, Полтаві та Горішніх Плавнях. Натомість у таких районах, як Глобинський, Зіньківський, Карлівський, Машівський, Новосанжарський, Оржицький, Пирятинський, Чорнухинський та Шишацький, епідпоріг не було подолано", — прокоментував Віктор Лисак

На сьогодні, тобто на 50-ий тиждень, різкого зростання захворюваності немає. Якщо у попередні тижні кількість хворих зростала на 46%, то на цьому тижні — 7% зростання. Лікарі фіксують спад захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей. Тут завдячують упереджувальним заходам, зокрема, карантину, який запроваджували частково у класах чи повністю у всій школі.

Таким чином, на сьогодні на карантині знаходяться 166 шкіл в області, рівень захворюваності серед дітей знизився на 8%, а в Кременчуці — аж на 65%.

Щоправда, лікарі передбачають нову небезпеку — зростання захворюваності серед дорослих. Віктор Лисак зауважив, що у медичних закладах розгорнуто додаткові ліжка для госпіталізації хворих із тяжкими формами та ускладненнями. Із тих, хто звертається за допомогою до лікарів, госпіталізують до 4%. За тиждень була госпіталізована 781 людина по області, загалом же за тиждень захворіло 16 379 мешканців Полтавщини.

Захворюван__сть по в__ковим групам
Захворюван__сть по в__ковим групам

Очільник Департаменту охорони здоров’я також наголосив, що лікарі мають справу з вірусом грипу типу А, H3N2 — так званий «Гонконг», який вже циркулював на території Полтавської області. Тобто імунітет у мешканців області проти нього вже є. Але лікарі не втомлюються закликати земляків не займатися самолікуванням, не приписувати самим собі антибіотики, а звертатися в медичні заклади за допомогою.

Вакцина у аптечних закладах області також є. За минулий тиждень щеплення зробили понад 1000 мешканців регіону. Переважно це медпрацівники, працівники сфери послуг, торгівлі.

Нагадаємо, що в Полтаві продовжили карантин у школах.

епідеміягрипу Полтавщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі