• Головна
  • На боротьбу з амброзією Полтавщині потрібно близько 69 мільйонів
11:18, 24 грудня 2016 р.

На боротьбу з амброзією Полтавщині потрібно близько 69 мільйонів

Однією із найнебезпечніших карантинних рослин в області залишається на сьогодні амброзія. Цього року карантинний режим щодо амброзії полинолистої було запроваджено у 25 районах області, 240 населених пунктах, 3013 присадибних ділянках та у 176 господарствах.

Про це під час апаратної наради повідомив начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Андрій Мартиненко.

За його словами, загалом в області зареєстровано чотири види регульованих шкідливих організмів: американський білий метелик, який поширився на понад 279 га, повитиця польова — 1,5 га, бактеріальне в’янення кукурудзи — 150,9 га. І рекордсмен серед шкідників — амброзія полинолиста, яка окупувала понад 8,3 тисяч гектарів.

— Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості ґрунту, високу насіннєву продуктивність, а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин, боротьба з цим небезпечним бур’яном потребує особливої уваги та спеціальних заходів, — зауважив Андрій Мартиненко. — Тому Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області ініційовано розроблення Програми фітосанітарних заходів щодо боротьби з амброзією полинолистою та ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2017 — 2021 роки.

Він також додав, що за останні три роки площі, засмічені амброзією, зросли на понад 178 га. Переважно це неугіддя, обочини доріг, залишені території виробничих приміщень, сільські населені пункти. В області протягом 2011 – 2015 років діяла Програма фітосанітарних заходів із виявлення, локалізації та ліквідації регульованих шкідливих організмів, продовжили її і на 2016 рік.

Проблемним питанням залишається ліквідація амброзії полинолистої на узбіччях автомобільних доріг. За словами Андрія Мартиненка найбільше нескошених заростей на узбіччях у Кобеляцькому та Новосанжарському районах.

— Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми до 2021 року — понад 69 мільйонів гривень, тобто щороку — майже 14 мільйонів. Йдеться про виділення коштів з різних джерел фінансування: 4,1 млн. грн. за рахунок обласного, районних та місцевих бюджетів, з інших джерел фінансування — 9,7 мільйона, — повідомив начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Андрій Мартиненко.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що проблему боротьби з карантинними рослинами потрібно визначити як пріоритетну і робити реальні кроки для її подолання.

Я хотів би, щоб ви цю проблему поставили якщо не на перше місце, то мінімум на друге після африканської чуми свиней, — додав Валерій Головко. — Сьогодні в області зростає кількість захворювань на алергію, причиною якої є амброзія. Наслідки від неї дуже серйозні. Прохання до голів райдержадміністрацій, міських голів — у січні зберіть наради з сільськими і селищними головами. Визначіться у районах із межами територій, засмічені амброзією, та коштами, необхідними на її ліквідацію. У нас є екологічний фонд. Тож давайте з цього року почнемо реально боротися з карантинними рослинами, не просто проводити роз’яснювальні роботи, а робити реальні дії.

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий візьме це питання під особистий контроль.

— Завдяки розробленій Програмі, ми визначили основні напрямки діяльності підприємств, організацій та установ області для своєчасної ліквідації амброзії. Вона розв’яже проблему у галузі благоустрою населених пунктів, — говорить Роман Товстий. — Програма стане стимулом для органів влади, керівників і спеціалістів підприємств, установ, організацій, міських, селищних, сільських голів, землекористувачів і землевласників, усього населення області для активної ліквідації і локалізації шкідливих організмів.

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #амброзія
Оголошення
live comments feed...