Територія Майдану: доля площі перед Полтавською ОДА залишається невизначеною

14 гудня в приміщенні Полтавської ОДА відбувся круглий стіл, на якому розглядалися перспективи втілення проекту-переможця конкурсу на реконструкцію площі перед ОДА "Територія Майдану".

У круглому столі взяли участь члени журі конкурсу, архітектори, художники, скульптори, громадські активісти, депутати, а також самі переможці конкурсу – учасники урбан-платформи «CityLab».

Як повідомляло раніше ГромадськеТБ.Полтава, переможцем конкурсу був визначений проект під умовною назвою «Струмок Революції». Як пояснили свою ідею представники команди CITY LAB, основним елементом проекту є штучний струмок, який є своєрідним таймлайном, що символічно демонструє хід подій Революції Гідності. Проте даний проект припав до душі не всім членам журі. Деякі з них висловилися категорично проти втілення в життя задуму команди CITY LAB. Згодом голова Полтавської ОДА Валерій Головко повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, що після розмови з громадськістю вирішив збудувати на площі пам`ятник борцям за Незалежність України за кошти зі свого власного фонду.

Після довгих і емоційних дискусій з приводу даного рішення в мережі було вирішено зібрати круглий стіл, щоб обговорити це питання.

Модератором круглого столу став голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб. Він наголосив на необхідності дослухатися до думки фахівців у галузі архітектури та містобудування, адже саме вони мають вирішувати долі площі, а не представники громади.

Активну позицію проти втілення в життя проекту-переможця конкурсу "Територія Майдану" висловила одна з членів журі Юлія Петушинська.

"Конкурс завершений, переможець обраний, а результату немає",  впевнена вона. 

На її думку, проект «сітілебівців» не відображає повною мірою всього трагізму тих подій, що відбувалися на Майдані. Вона вважає, що на площі має бути споруджено щось «монументальне». Схожу думку висловили і деякі інші учасники зібрання.

Частина ж учасників круглого столу звинуватили Петушинську та її однодумців в нехтуванні результатами конкурсу та «кулуарних» домовленостях з головою ОДА. Найбільше опонували їй архітекторка Ірина Особік та директор ТОВ «Полтава-Інтерм», член громадської ради при Полтавській обласній раді Ігор Кіянчук.

На підтримку «сітілебівців» висловився і підприємець Олексій Сердюков. Він наголосив, що за проект-переможець  активно голосували інтернет-користувачі, що свідчить про підтримку з боку суспільства. На це Петушинська відповіла, що в інтернеті голоси могли й «накрутити».

Більш нейтральну позицію озвучили доцент  Георгій Негай та професор Василь Шулик. На їхню думку, проект-переможець потребує доопрацювання.

Голова ГО "Громадський Майдан Полтавщини" Олександр Лещенко зазначив, що ідея проекту є непрактичною, оскільки струмок зможе працювати лише в теплу пору року, а взимку припаде снігом.

Наприкінці зібрання взяв слово представник команди CITY LAB, співавтор проекту «Струмок Революції» Дмитро Верьовкін. Він зазначив, що його команда прислухається до зауважень писутніх, і якщо більшість членів журі висловляться проти втілення в життя даного проекту, учасники CITY LAB не наполягатимуть на його реалізації. Крім того, Верьовкін пояснив, чому в проекті відсутній пам'ятник:

"У проекті дійсно немає монументальності — у нас інший підхід. Після Майдану дуже багато людей хочуть сказати, що одна ідеологія змінилася на іншу. Тому ми вирішили, що замінити один пам’ятник на інший — це неправильно. Ми вирішили відмовитися від простого символізму. Найбільш правильно буде створити привабливе середовище". 

Результатом круглого столу, що тривав понад годину, стало рішення про необхідність створення робочої групи, яка має вирішити подальшу долю проекту. Відповідне рішення мають направити в Управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації.

Полтава конкурс Майдан ОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі