У наступному році на здешевлення вартості путівок для дітей Полтавщини планують виділити 8 млн грн

Цього року під час літніх канікул в оздоровчих таборах відпочили понад 73 тисячі дітей з усієї області.

Про це під час розширеного засідання колегії Полтавської ОДА повідомила заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Наталія Шкоденко:

Цього року працювала мережа з 800 закладів, серед яких — 774 — з денним перебуванням та 26 позаміських оздоровчих таборів. Наповнюваність останніх — 75 %. Термін оздоровчої зміни — 21 день. Середня вартість путівки — 3980 грн. Харчування на добу — від 55 до 90 гривень. Загалом цього року оздоровленням охоплено 73 169 дітей. Тож Полтавщина планово увійшла і завершила літню оздоровчу кампанію 2016 року без надзвичайних ситуацій.

Нині Полтавщина входить у десятку кращих областей України щодо забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей. З усіх джерел фінансування у 2016 році було виділено понад 79,4 млн гривень.

— Першочергово забезпечили відпочинком та оздоровленням дітей пільгових категорій, зокрема дітей загиблих бійців АТО, учасників бойових дій, вимушених переселенців. Їх — 48 600. Це 58% від загальної кількості дітей. Також вперше завдяки змінам до Програми забезпечили оздоровленням за кошти обласного бюджету 100 дітей з Луганської та Донецької областей, які проживають на лінії зіткнення АТО, — додала Наталія Шкоденко.

За кошти держбюджету до «Артеку» та «Молодої Гвардії» відібрали 438 діток. Жодної путівки область не втратила.

Окрім того, суттєво допомогло і нововведення — відшкодування вартості путівки для родин. Цього року з обласного бюджету у якості субвенції місцевим бюджетам виділили 7 млн грн, наступного у програму літнього оздоровлення заклали 8 млн грн, за які мають проголосувати депутати обласної ради.

— Ми намагаємося змінити акцент із відпочинку на оздоровлення. Це і є наша амбітна мета, — наголосив голова ОДА Валерій Головко під час колегії. — І питання, про яке говоримо, не другорядне. Зараз ми закладаємо фундамент на найближчі 10 років. Те, яким буде молоде покоління — здоровим, соціально активним, — залежить від того, що ми робимо сьогодні.

За словами Валерія Головка, невеликий відсоток — 6 % приросту організованого відпочинку і оздоровлення — це серйозна і копітка робота:

— Це наша спільна відповідальність. Але головне, щоб кожна родина мала можливість оплатити путівки і відпочинок дитини. Тому ми й запровадили механізм здешевлення путівок коштом обласного і місцевих бюджетів. Не менш важлива ситуація в соціальній площині, щодо того, де дитина знаходиться у вільний час. У 2015 році показники дитячої злочинності в області зашкалювали. Цей рік нам показав, що ми рухаємося у правильному напрямку — у нас зменшення дитячої злочинності майже на 35%. Це говорить про те, що ми правильно організували відпочинок дітей.

До речі, планується, що у 2017 році літні табори працюватимуть у 4 зміни по 21 дню.

Прес-служба Полтавської ОДА

Полтавщина оздоровлення діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі