Волонтерство – це не професія, а стан душі: у Полтаві відбувся форум волонтерів

5 грудня весь світ відзначає Міжнародний день волонтера. З цього приводу у приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя відбувся Перший обласний форум волонтерів «Місія-волонтер».

Наталія Гранчак – Голова Полтавського батальйону небайдужих, наголосила на важливості проведення такого роду заходів: «Мені сьогодні дуже приємно, що ми разом з вами, в одній спільноті і ми робимо одну справу. Хтось у військовому напрямку, хтось у допомозі тваринам, хтось у роботі з переселенцями. Це не той день, коли ми святкуємо щось, це день, коли ми підводимо підсумки своєї роботи».

В Україні волонтерство, як масовий рух, виникло під час Євромайдану, коли люди вийшли на головну площу країни, вимагаючи євроінтеграції та відставки злочинної влади. Волонтери привозили їжу, медикаменти та теплий одяг.

Згодом допомога їх стала потрібна у зоні проведення бойових дій. Там від них не чекають чогось особливого, а радіють вже тому, що вони приїхали. Бо для бійців важлива підтримка і впевненість, що їх чекають додому.

Хоча, волонтерство й потрібне не лише на війні, адже, це може бути підтримка літніх людей чи осіб з інвалідністю, допомога важкохворим чи порятунок безпритульних тварин. Але зараз найбільше сил все ж йде на допомогу бійцям. З самого початку війни, волонтери, підтримують учасників бойових дій та роблять усе можливе, аби наблизити нашу перемогу.

Саме для того, щоб поділитися досвідом та почути одне одного, на заході й зібралися волонтери з усієї області. Зі сцени театру вони розповіли про основні аспекти своєї діяльності.

Очільник громадського об’єднання «Миргород –допомога» Віктор Галич підкреслив: «Кожна невдача – це привід з новими силами кидатися у бій. Ми не здамося. Згуртуймося! Бо перед нами «невеличке» діло – врятувати цю країну».

Вони не стоять осторонь, показують свою активну громадянську позицію, допомагають тим, хто цього потребує. Їх робота не стосується політики, не залежить від національності, статусу чи віку. Бо волонтер – це не професія, а стан душі.

Вікторія Бондаренко

Полтава форум волонтери
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі